Bronisław Komorowski na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015) / foto: Flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0 PL)

Najnowszy podręcznik dla uczniów klasy 4. zawiera informację, że prezydentem Polski wciąż jest Bronisław Komorowski. Taka treść została zaakceptowana jeszcze w marcu. Pokazuje to jak pewni zwycięstwa byli ludzie związani z byłą głową państwa.

Podręcznik do historii wydawnictwa „Nowa Era” został zaakceptowany przez MEN w marcu, a więc dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi. Osoby odpowiedzialne za zawartość książki informują, że po akceptacji treści nie mogły zostać w żaden sposób zmienione.

Odkąd podręcznik zaakceptuje resort edukacji, nie można nanosić żadnych zmian. Książki zostały wydrukowane pod koniec kwietnia – twierdzi Agnieszka von Mallek z Nowej Ery.

Warto dodać, że z tego podręcznika uczniowie będą uczyli się jeszcze przez trzy lata. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska stwierdziła, że nie przewidziano takiej sytuacji. Poprosiła też, aby nauczyciele korygowali nieprawdziwą informację podczas lekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.