foto:wikimedia.commons.org
foto:wikimedia.commons.org

Rząd Platformy Obywatelskiej chce wzmocnić kontrolę podatkowa Polaków – ponad 2 tys. urzędników zostanie przeniesionych z administracji wewnętrznej do działów kontroli podatkowej i egzekucji należności podatkowych, by żyło się lepiej.

– “Dla nas korzyść będzie oczywista: lepsze zagospodarowanie ludzi do kontroli, egzekucji i obsługi podatników” – skomentował plany dotyczące wzmożonej kontroli podatkowej wiceszef Ministerstwa Finansów Jacek Kapica.

“Chcielibyśmy, aby jeszcze przed wakacjami projekt został przyjęty przez Radę Ministrów, aby po wakacjach można było nad nim pracować w parlamencie” – dodaje Kapica.

Ministerstwo Finansów nie ma zielonego pojęcia co to Krzywa Laffera, dlatego prezentujemy poniżej ilustracje przedstawiającą tę koncepcję. Wzrost stopy opodatkowania początkowo skutkuje wzrostem wpływów budżetowych z podatków, ale po przekroczeniu pewnego poziomu wpływy te spadają, obecnie tak się dzieje w Polsce, dlatego zamiast podnosić podatki i angażować kolejnych urzędników do kontroli podatkowej, może lepiej obniżyć podatki?
Untitled 19080980089

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.