Para prezydencka / foto: youtube.com
Para prezydencka / foto: youtube.com
Para prezydencka / foto: youtube.com

Z informacji tłumaczki pracującej przez pewien czas dla Kancelarii Prezydenta wynika, że w Kancelarii Prezydenta w czasie oficjalnych spotkań nakazywano jej zdejmować krzyżyk.

Zaskakującej wypowiedzi udzieliła znajoma tłumaczki pracującej przez pewien czas dla Kancelarii Prezydenta. Według jej relacji, w czasie oficjalnych spotkań koleżance nakazywano, aby zdejmowała z szyi krzyżyk – nie podziękowali jej za współpracę, ale było nieprzyjemnie. – relacjonuje.

Tymczasem Bronisław Komorowski wraz z małżonką życzą wszystkim Polakom radości, optymizmu, wyciszeniu sporów i konfliktów… a nawet wiosennego nastroju. Nie ma ani jednego słowa o tym, że obchodzimy najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa…

Dotychczas o takich historiach można było przeczytać w Wielkiej Brytanii, Francji, gdzie społeczeństwo jest multikulturowe i zlaicyzowane – nikt nie spodziewał się, że dyskryminacja chrześcijan może mieć miejsce w Kancelarii Prezydenta RP.

źródło:niezależna.pl

11 KOMENTARZE

  1. Ale co ma do rzeczy to, czy jesteśmy państwem katolickim czy świeckim? Jesteśmy państwem demokratycznym, w którym panuje wolność religijna, każdy ma prawo do swobodnego wyrażania poglądów religijnych( patrz karta praw człowieka), noszenie krzyżyka jest jednym z nich, prezydent dyskryminował w ten sposób chrześcijan.

  2. Z tego co pamiętam to wg konstytucji nie jesteśmy państwem katolickim tylko świeckim. A to, że sie nie wypowiedział na temat święta minionej niedzieli nie czyni go gorszym katolikiem, czyny nie słowa, a pewnie uczestniczył w niedzielnej Mszy Swietej.
    Jeji ludzie, skad w Was tyle zawiści i gniewu?

    • „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – i to jest największym problemem ludzi. A w Piśmie jest wyraźnie napisane: „Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
      Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.” 1 Koryntian 11;26-29

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.