foto: commons.wikimedia.org/MEDIA WNET

Historyk i senator PiS-u Jan Żaryn gościł na antenie TVP Info. W programie “O co chodzi” wypowiadał się m.in. na temat blokowania polskich ekshumacji na Ukrainie.

Nie pomogła niedawna delegacja polskich historyków pod wodzą ministra Piotra Glińskiego. Władze Ukrainy wciąż nie zezwalają polskiej stronie na prowadzenie ekshumacji i upamiętnienie rodaków pomordowanych na Ukrainie podczas II wojny światowej – również na Wołyniu. Ponadto Ukraińcy postawili warunki zaporowe – ewentualną zgodę uzależniają od tego, czy polskie władze odbudują pomnik w Hruszowicach i ukarzą winnych “dewastacji”.

Na temat skandalicznej postawy władz Ukrainy wypowiedział się ostatnio historyk i senator PiS-u Jan Żaryn.

Ukraina to państwo, które nie może przeżyć tego, co się stało rok temu. Rząd PiS i parlament podali jednoznaczną granicę, poza którą nie będziemy wychodzić, jako Polska. Tą granicą jest prawda dotycząca zbrodni ludobójstwa na Polakach, dokonana m.in. przez OUN-UPA. W imię podporządkowania swoich racji politycznych Ukraińcy zdecydowali się na dokonanie zbrodni na Polakach, tylko dlatego, że byli Polakami – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.