Urząd Skarbowy/ foto: archipelag-magazyn.pl
Urząd Skarbowy/ foto: archipelag-magazyn.pl

W internecie pojawił się film, w którym przedsiębiorca – Stanisław Kujawa opowiada o przedłużającej się kontroli skarbowej w jego filmie i apeluje o pomoc do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Na jednym z portali internetowych, pojawiła się historia firmy Nexa. Jest to zamojskie centrum handlowe, które sprzedaje artykuły AGD i RTV zarówno w kraju jak i za granicą. Firma istniej od roku 1991, a w roku 2011 weszła do niej kontrola skarbowa. Zadaniem urzędników było sprawdzenie, czy Nexie należą się 33,5 miliony złotych zwrotu podatku VAT. Konta firmy zamrożono a kontrole ciągnęły się w nieskończoność. Lubelska prokuratura oraz Ministerstwo Finansów uznali, że kontrolerzy nie złamali prawa, ale w czerwcu 2014 roku sąd administracyjny przyznał, że kontrola trwała za długo. Sytuacja w firmie jednak nie uległa zmianie, więc przedsiębiorca opublikował w internecie apel do Bronisława Komorowskiego:

Mimo wyroków sądów potwierdzających rażące naruszenie prawa wobec mnie i mojej firmy, właśnie mija cztery lata nieprzerwanych kontroli podatkowych. Przez ten czas urzędnicy nie wykazali ani jednej nieprawidłowości, a mimo to zablokowali zwrot 33 mln zł, co doprowadziło zbudowaną przeze mnie od podstaw firmę Nexa do upadku – mówi w filmie opublikowanym w serwisie youtube.com Kujawa.

W swoim apelu proszę o naprawdę niewiele – o przeniesienie mojej sprawy do innego urzędu skarbowego. W Lublinie urzędnicy mają za nic wyroki sądów, które nakazują im zakończenie kontroli i wskazują rażące naruszenie prawa – brzmi apel przedsiębiorcy.

2 KOMENTARZE

  1. dlaczego tak to wygląda? coraz częściej zastanawiam się, czy odprowadzać podatki w Polsce, czy nie zarejestrować firmy za granicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.