Football Against Racism in Europe (FARE) międzynarodowa lewicowa organizacja złożyła doniesienia do UEFA w sprawie flagi „Wilno Lwów”. UEFA już wszczęła postępowanie…

UEFA wszczęła postępowanie po meczu z Metalistem Charków, po tym jak organizacja FARE złożyła doniesienie na kibiców trzymających polską flagę z napisem „Wilno-Lwów”. Uważają, że jest rasistowska. Sprawę komentuje prezes stołecznego klubu Bogusław Leśnodorski.

„Ten donos jest tak absurdalny w swojej treści i formie, że aż trudno uwierzyć, że traktuje się go jako poważny element systemu dyscyplinarnego UEFA – mówi Leśnodorski. – Historia naszego Klubu nierozerwalnie związana jest z Kresami Wschodnimi – Wilno to ukochane miasto marszałka Józefa Piłsudskiego, pod auspicjami którego w 1916 roku stworzono Legię, to rodzinne miasto naszych piłkarzy – doskonałego Henryka Miłoszewicza i mniej znanego Mieczysława Laskowskiego. We Lwowie z kolei nie tylko urodzili się piłkarze i trenerzy naszego Klubu, tacy jak legendarny Kazimierz Górski, ale też Andrzej Cehelik, Ryszard Koncewicz, Mieczysław Kruk, Wacław Sąsiadek, Aleksander Szymański – to historyczna ojczyzna całej polskiej piłki! Tam powstawały pierwsze polskie kluby piłkarskie oraz pierwsza „federacja” – Związek Polskiej Piłki Nożnej. Trzeba naprawdę bardzo wiele niewiedzy lub ignorancji, by flagę „Wilno-Lwów” traktować jako radykalnie nacjonalistyczną i rewizjonistyczną. Do dzisiaj w obydwu miastach działają aktywne fankluby Legii.”

na podst: Legia.com /sport.wp.pl