Nie milkną echa decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Głos w sprawie zabrał dziś Rafał Ziemkiewicz.

Burzliwa dyskusja na temat decyzji prezydenta trwa od wczoraj. Na prawicy dokonał się bardzo wyraźny podział na działaczy i dziennikarzy popierających prezydenta i tych, którzy decyzję krytykują, zarzucając Andrzejowi Dudzie nawet zdradę. W tej pierwszej grupie jest Rafał Ziemkiewicz.

Dziennikarz od wczoraj bardzo pozytywnie wypowiada się na temat ruchu prezydenta. Dziś pokusił się o bardziej specjalistyczną analizę.

Im bardziej się wgłębiam w szczegóły, tym bardziej się upewniam, że PiS chciał na Prezydencie wymusić podpis pod skandalicznie przeprocedowanym legislacyjnym bublem, absolutnie się do podpisu nie kwalifikującym. Na dodatek próbowano bezczelnie Prezydenta oszukać – uważa Ziemkiewicz.

Dodaje, że podwójne weto ocaliło PiS i Polskę przed zgubnymi skutkami ustaw, a całkowitą winę za kryzys ponosi parlament.

Nie moja partia, nie moje buraczki, ale Zbigniew Ziobro, który raz już doprowadził do utraty przez PiS władzy (nieprzemyślną akcją „ten pan nikogo więcej nie zabije” uwiarygodnił antypisowską narrację, która wcześniej nie była przez społeczeństwo przyjmowana) właśnie powtórnie wprowadza swą formację na ścieżkę wiodącą ku przegranej – kończy Ziemkiewicz.

1 KOMENTARZ

  1. Do tej pory popierałem Rafała Z. Dużo Mi dała książka ,,Myśli Nowoczesnego Endeka”,a uważałem że jądrem nowoczesnego programu dla partii Narodowych . Ba miałem nadzieje ,że LUDZIE tacy jak :Jan Engelgard,Andrzej Szlęzak ,politycy związani z OWP ,siądą i wypracują Nowoczesny program.O który powstanie Nowoczesna Partia. Dziś dziękuje Wiekuistemu ,że nie doszło do tego. Dla mnie Rafał Z. jest człowiekiem bez Honoru ,który ulega podszeptom UE i tzw.Zachodowi.Tam gdzie będzie Rafał Z.,tam nie będzie Mego poparcia.

    4

    3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.