Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro był gościem TVP Info. Tematem rozmowy była reforma sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka dni temu głośno było o skandalicznym upolitycznieniu KRS. Do wzięcia udziału w proteście przeciwko zmianom w sądach namawiał m.in. rzecznik instytucji Stanisław Żurek.

Zawarte w ustawach rozwiązania likwidują niezależność sądów, dlatego razem ze stowarzyszeniami sędziowskimi: Iustitia i Themis informujemy wszystkich, dla których ważne są niezależne instytucje gwarantujące prawa obywatelskie, że spotykamy się w piątek o godzinie 19:00 przed Pałacem Prezydenckim i przed wszystkimi sądami w całym kraju. W ten sposób wyrazimy naszą opinię o niszczeniu demokratycznego państwa prawa – napisano w oświadczeniu.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się Zbigniew Ziobro.

To, co oni mówią, nie ma nic wspólnego z wolnymi sądami – chyba, że wolnymi od prawa, etyki, zasad, dyscypliny pracy, profesjonalizmu, osobistej kultury w stosunku do ludzi, którzy często są traktowani jak śmieci w sądach – powiedział minister sprawiedliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.