foto: wikimedia.commons.org
common.wikimedia
common.wikimedia

Płonące opony, huk petard, okrzyki i interweniująca policja. Pod siedzibą JSW zgromadziło się kilka tysięcy osób. Na jutro zapowiedziano strajk okupacyjny.

Związkowcy wyjaśniali, że prezes JSW Jarosław Zagórowski zaprosił ich na dzisiaj na rozmowy, podczas gdy to właśnie z ich inicjatywy przez tydzień toczyły się negocjacje bez udziału Zagórowskiego:

„To już jest po prostu kpina. Stąd już ta determinacja naszych załóg, że to oni przyszli. Oni chcą tu Zagórowskiego, niech wyjdzie, niech próbuje rozmawiać z tymi ludźmi” – mówił Roman Brudziński z „Solidarności” po czym dodawał:

„Górnicy wiedzą, kto doprowadził tę spółkę do takiego stanu, jaki jest na dzień dzisiejszy. Mają pełen przekaz, wiedzą, że to ci, którzy tutaj zarządzają tą firmą, są za to odpowiedzialni. I dziwi ich, że politycy nie podejmują odpowiednich decyzji”.

Dziś mają rozpocząć się pierwsze protesty głodowe, a od jutra planowany jest strajk okupacyjny.

Czekamy na obecność tutaj właściciela, ministra Karpińskiego, żeby wreszcie pojawił się, bo jeżeli nie zarząd, jeżeli nie rada nadzorcza, to w końcu chyba właściciel, który ma ponad 51 proc. Bo akcjonariusze już do nas pisali… – mówił Brudziński.

Demonstranci starali się sforsować drzwi, policja użyła m.in armatek wodnych. Nieoficjalnie mówi się, że użyto również broni gładkolufowej a kilka osób zostało rannych.

1 KOMENTARZ

 1. Po 1989 roku,otwarto kierunki studiów:
  „Rozwalanie wielkich zakladów pracy,wyprowadz anie ZZ poza teren zakladów,utrudn ianie zakladania ZZ”
  Semestr II:
  „Jak wstawiac na szefów ZZ swoich ludzi i udawac,ze sie z nimi dyskutuje”
  Rektorem tej Uczelni byl Kiszczak,prorek torem Michnik,dziekan em Frasyniuk…
  —————————————————————————–
  kopalnie I stocznie rozkrada sie I prywatyzuje na tej samej zasadzie poprzez siec spolek ,zakupy niezbednych materialow przez zbytecznych posrednikow zanizanie na papierze jakosci wegla i odwrotnie przy jego wzbogacaniu
  I ,,milczenie,,zw iazkowcow,gdzie byli gdy buzek ich volksdojcz z brukseli zalewal I zasypywal kopalnie wraz z maszynami???
  walcza o 14-tke …by pracowac w przepelnionych personelem kopalniach…ba rany glosowaly zawsze na tych co gnebili reszte POLSKI

  Kundelek Makreli,
  Skomli w Brukseli wraz z Buzkiem dziekujac gorniczym frajerom za poparcie

  tyle mowimy sie o bledach PO by niemowic o PIS jawnie wspierajacym komorniczy rzad kolaborantow z wiejskiej.W koncu mafia weglowa to rowniez ich koledzy….

  W Mi­ni­ster­stwi e Go­spo­dar­ki pre­zes JSW Za­gó­row­ski był do­rad­cą w spra­wach – po pierw­sze – gór­nic­twa i ko­pa­lin, a w dal­szej ko­lej­no­ści także ener­ge­ty­ki, hut i gazu. Wcze­śniej był wi­ce­dy­rek­to ­rem De­par­ta­men­t u Re­struk­tu­ry­ za­cji Prze­my­słu w tym re­sor­cie – zaj­mo­wał się gór­nic­twem.

  Ja­ro­sław Za­gó­row­ski dostal stanowisko dzieki rzą­dzom Ja­ro­sła­wa Ka­czyń­skie­go (PiS),z reki – Pawla Pon­cyl­jusz, wtedy w PiS, a dziś w Pol­sce Razem. Za­gó­row­ski prze­trwał zmia­nę wła­dzy z 2007 r. Wpływ miało na to mieć pry­wat­na zna­jo­mość z Wal­de­ma­rem Paw­la­kiem (PSL), który od roku 2007 aż do par­tyj­nej po­raż­ki z Ja­nu­szem Pie­cho­ciń­ski m (PSL) i odej­ścia z re­sor­tu rzą­dził z Mi­ni­ster­stwe m Go­spo­dar­ki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.