foto: Flickr.com

W niedzielę w Warszawie odbył się Marsz poparcia dla Izraela. Uczestnicy przeszli z Placu Grzybowskiego pod Ambasadę Izraela w Warszawie. Mieli ze sobą flagi Polski i Izraela.

Wobec trwającej w Izraelu 3 intifady, kiedy zabijani są niewinni ludzie, w tym kobiety i dzieci – stańmy za Izraelem. Z nową siłą podnosi się antysemityzm w Europie i na świecie, wzmaga się islamski terroryzm – sprzeciwmy się – pisali organizatorzy wydarzenia na facebooku.

Jeszcze nigdy nie widziałam tak dużej demonstracji poparcia dla Izraela – powiedziała ambasador Anna Azari, zwracając się do uczestników.

Swój sprzeciw wyrazili przedstawiciele Narodowego Odrodzenia Polski trzymający m.in. flagi Autonomii Palestyńskiej. Wśród organizacji wspierających Marsz znalazły się Ruch „Polska dla Jezusa”, Fundacja „Polania” Kraków, Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej, zbór „Nowe Jeruzalem”, Radzyń Podlaski, Kościół Misja „Nowy Początek” w Skarżysku-Kamiennej, Zbór Zielonoświątkowy „Eklezja” w Gdyni, Kościół Chrześcijański „Wieczernik” Kielce, Kościół „Droga” w Warszawie, Kościół Jezusa Chrystusa „Syjon” w Rzeszowie, Fundacja „Na Murach Miasta” w Gliwicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.