Podczas debaty dotyczącej stanu demokracji w Polsce, w obronie naszego kraju wystąpiło wielu europejskich polityków. Autorem najlepszego przemówienia naszym zdaniem był Francuz Jean-Luc Schaffhauser.

Schaffhauser jest z wykształcenia filozofem i teologiem. W roku 2014 był kandydatem Frontu Narodowego w wyborach lokalnych. Podczas swojego przemówienia ostro skrytykował politykę unijną. Jednocześnie w imieniu francuskich patriotów poparł działania rządu polskiego.

Pan przewodniczący Schultz mówił o zamachu stanu, rzekomej putinizacji polityki polskiej. Cóż, tak, PiS to popularna partia. Atak na Polskę w chwili obecnej, to atak na narody, które wybrały suwerenność, wolność i niezależność w solidarności. Na narody, które wierzą jeszcze w chrześcijańskie korzenie ludzkości. Ta ludzkość nie chce stworzenia nadrzędnego porządku europejskiego. Polska przyczyniła się do obalenia Muru Berlińskiego, Polska to kraj, który ma konserwatywne, tradycyjne wartości. Rodzina złożona z kobiety i mężczyzny. Wierzy ona w sprawiedliwość, w prawo, jest ona katolicka, a nie jest w rękach sekt, które kontrolują nas poprzez finanse i media – powiedział Schaffhauser.

Polityk podkreślił, że kraje Europy Środkowo-Wschodniej są tymi, które w sposób zdecydowany sprzeciwiają się dyktatowi Brukseli.

Drodzy koledzy system europejski upadł. Demokracja to w tej chwili dyktatura, która sprawia, że trzeba powtórnie głosować, jeśli odrzuci się jakiś traktat lub ignoruje się głosowanie, jeżeli jakiś kraj odrzuci np. konstytucję europejską. Zamach stanu permanentny to właśnie system europejski. Polska, Węgry, Słowacja, Czechy to kraje, które były przyjaciółmi aksamitnej rewolucji. Dziś stawiają opór tej dyktaturze, która jest gotowa zaatakować jakikolwiek rząd, który nie działa dla obcych potęg, tylko stara się działać w interesach swojego kraju – usłyszeli zgromadzeni na sali deputowani.

Na koniec Schaffhauser wyraźnie podenerwowany wykrzyczał, że to właśnie Polska rozpoczęła rewolucję państw chrześcijańskich, która zmiecie skostniałą, antynarodową strukturę Unii Europejskiej.

Jestem Alzatczykiem i nie jestem za ingerencją niemiecką. My, francuscy patrioci nie zgadzamy się tak samo jak Polacy, aby Niemcy decydowali o wszystkim. O gospodarce europejskiej, imigracji i o innych kwestiach, które dotyczą naszych krajów. Bardzo proszę, aby ta izba powróciła do zdrowego rozsądku. Tak, to prawda! Mamy tutaj konserwatyzm społeczny i chrześcijański i to jest jedyne, o co można oskarżyć rząd polski. To nie jest koniec! Ta rewolucja, którą zaczęła Polska zmiecie was całkowicie – zakończył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.