Foto: Wikimedia Commons
fot. commons.wikimedia.org
fot. commons.wikimedia.org

Ministerstwo zdrowia Kolumbii Brytyjskiej ( Kanada ) przyznało, że szczątki abortowanych dzieci w placówkach medycznych tej prowincji kończą ostatecznie w zakładach zajmujących się odpadami przeznaczonymi do wytwarzania energii w Stanach Zjednoczonych. Zakłady te przetwarzają ich ciała na energię elektryczną dla mieszkańców stanu Oregon.

Ministerstwo w wiadomości do B.C. Catholic stwierdziło, że odpady biomedyczne wysyłane do spalenia do USA obejmują „ludzką tkankę, np. chirurgicznie usuniętą tkankę rakową, amputowane kończyny oraz tkanki płodów.” Dalej czytamy również: „Ministerstwo rozumie, że niektóre z nich trafiają do Oregonu. Są one spalane w zakładzie przetwarzającym odpady na energię.”

Ministerstwo podało również, że podwykonawcy zajmujący się odpadami biomedycznymi na terenie Kolumbii Brytyjskiej przestrzegają „protokołów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz federalnych, regionalnych i lokalnych przepisów”. 

Kristian Mitchell – dyrektor wykonawczy Towarzystwa Odpadów i Recyklingu stanu Oregon powiedział B.C.Catholic, że odpady biomedyczne prawdopodobnie trafiają do obiektu Covanta Marion w stanie Oregon, ponieważ jest to jedyny obiekt, który wykorzystuje odpady do zasilania sieci. Placówka potwierdziła, że wciąż odbiera i spala odpady biomedyczne.

Obiekt zasilający położony w Brookes spala odpady w dwóch masywnych kotłach w temperaturze ok. 2000 stopni Fahrenheita. Ciepło jest transportowane do rur wodnych, które tworzą parę do napędzania turbin, które generują energię elektryczną.

W 2007 w ironicznie zatytułowanym artykule „Płoń maleństwo, płoń!” o obiekcie w Covanta Marion, który pojawił się w Willamette Live stwierdzono, że jest tam spalane ok. 800 ton odpadów medycznych rocznie. Czytamy w nim: „Odpady medyczne są dostarczane do placówki w zamkniętych pojemnikach i są doprowadzane do pieca na przenośniku taśmowym, gdzie są przetwarzane wraz z resztą odpadów stałych.”

Lokalni mieszkańcy protestowali przeciwko „przywozowi i spalaniu odpadów medycznych”, wyrażając tym samym obawę, że mogą wdychać „toksyczne emisje”.

na podstawie lifesitenews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.