Dziennikarka “Washington Post” i żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum skomentowała na łamach swojej gazety echa wizyty w naszym kraju prezydenta USA Donalda Trumpa.

„Nie mówił o demokratycznych wartościach, które połączyły Zachód, ale o więzi opartej o ‘Boga’ i ‘rodzinę’, co miało na celu odwołanie się do nacjonalistyczno-katolickich Polaków” — stwierdziła.

Applebaum nie zgadza się, że Stany Zjednoczone są gwarantem zabezpieczenia Europy przed agresją za strony Rosji. „W rzeczywistości Polska, podobnie jak jej sąsiedzi, będzie ‘zabezpieczona’ przed rosyjską interwencją wojskową lub ingerencją polityczną tylko wtedy, jeśli ten kraj będzie głęboko zintegrowany z silną, spójną, jednolitą i demokratyczną Europą” — podkreśliła.

„Teraz Polska jest rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość, a zatem partię polityczną, która rozpoczęła atak na instytucje demokratyczne w kraju i dzięki temu odsunęła się od wszystkich najważniejszych europejskich sąsiadów” – zaznaczyła i dodała: „Trump utwierdził nacjonalistyczny rząd w Polsce na jego izolacjonistycznym i antydemokratycznym kursie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.