BBC zostało oskarżone o rasizm po tym, jak kandydaci aplikujący na stanowisko stażysty otrzymali e-mail z informacją, że oferta ta nie jest kierowana do białych.

Aplikanci oskarżyli brytyjską stację o rasizm po tym, jak zostali oni odrzuceni z postępowania rekrutacyjnego z powodu swojego koloru skóry.

BBC zamieściło w internecie ogłoszenie z informacją, że stacja poszukuje dwóch młodszych scenarzystów na staż trwający 12 miesięcy. Biali kandydaci, którzy wysłali swoje zgłoszenia otrzymali od działu HR firmy e-mail dziękujący im za aplikację, jednak stwierdzający, że oferta ta jest kierowana jedynie do osób „pochodzących z afrykańskich lub azjatyckich mniejszości etnicznych”.

Stacja tłumaczy się, że takie działanie ma wyrównać panującą w dziale scenarzystów nierówność. Pracuje tam o wiele więcej białych niż ludzi o innym kolorze skóry.

Tymczasem stażyści są oburzeni taką postawą stacji. Określają ją wprost jako rasistowską. 13,4% osób zatrudnionych w BBC jest nie-białego pochodzenia. Co ciekawe ma to już swoją nazwę: „dyskryminacja pozytywna”.

źródło: ndie.pl/Kresy.pl/DK

3 KOMENTARZE

 1. Trochę poprawię Patriotę: ,,nie czarna, ruda, homoseksualna żydówka”, ale prędzej czarna homoseksualna muzułmanka dostanie pracę. W Londynie mają już przecież mera muzułmanina.

  3

  0
  • Dwa błędy mój drogi 😉 Po pierwsze muzułmanie nie pracują a tym bardziej muzułmanki które są “połową mężczyzny”. Po drugie muzułmanka nie może być homoseksualistką bo w islamie homoseksualistów się zrzuca z budynków 😉

   Tak więc jednak “czarna, ruda, homoseksualna żydówka” jest w tym momencie bardziej na miejscu 😉

   Pozdrawiam 🙂

   7

   0
 2. No i to jest właśnie to o czym pisałem przy poprzednim artykule o tej stacji. Biały, hetero mężczyzna ma coraz mniejsze szanse w znalezieniu jakiejkolwiek pracy. I nie ma znaczenia jakie ma kwalifikacje.

  Jak widać dzisiaj wystarczy mieć ukończoną podstawówkę pod warunkiem, że jest się czarną, rudą, homoseksualną żydówką.

  Zresztą, anglia, niemcy, francja, szwecja, oni i tak już są skazani na zagładę więc w sumie niech dalej podcinają gałąź na której siedzą. Szkoda jedynie wielu ludzi którzy utoną w tym gównie z powodu decyzji i wyborów lewackiego bydła w swoim kraju…

  Pozdrawiam

  23

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.