Członkowie „Stowarzyszenia Czarnych i Azjatyckich Studiów” przygotowali kurs historii, który uczy, że murzyni byli najwcześniejszymi mieszkańcami Anglii. Program jest skierowany do 16-letniej młodzieży i zostanie wprowadzony we wrześniu 2016 r.

Jak chcą udowodnić swoja tezę? Wszystko, co mogą, to ukazanie JEDNEGO rzymskiego oddziału, który stacjonował wzdłuż Muru Hadriana i liczył 500 mężczyzn. Byli to Maurowie z Afryki Północnej i nie ma żadnych dowodów, że kiedykolwiek osiedlili się tam na stałe. Głównym punktem kursu jest zniesienie „dominacji białego mężczyzny” w historii Wielkiej Brytanii.

Historyk Roy Strong stwierdził, że „Jedyni Afrykańczycy, którzy przybyli tutaj z Rzymianami, to była zaledwie garstka, a w efekcie i tak stąd odeszła. Uważam za niepokojące, że nasze dzieci zamiast kształcić się w prawdziwej historii, będą uczyć się czegoś, co jest wyraźnie odniesieniem do współczesnych problemów”.

Chris McGovern, prezes Kampanii Dla Prawdziwej Edukacji powiedział: „Ten kraj jest sprzedawany przez brygadę poprawności politycznej, by tożsamość narodowa mniejszości poczuła się włączona. To propaganda pro-imigracyjna”.

dailymail.co.uk/ tworczosc.org/DK