fot. http://commons.wikimedia.org

Zbigniew Wodecki to kolejna znana twarz Kampanii Przeciw Homofobii. Z racji powierzonych mu funkcji po raz kolejny udziela się na ten temat i deformuje rzeczywistość.

Wśród pomysłów znanego muzyka  jest m.in rozwiązanie sejmu.

– Ci, którzy w nim zasiadają, nie rozumieją prostej sprawy – że skoro pary jednopłciowe funkcjonują, trzeba je zaakceptować i uznać prawnie. – mówi.

W swojej filozoficznej teorii nie zabrakło również miejsca dla Pana Boga.

Jestem katolikiem i uważam, że skoro sam Pan Bóg stworzył gejów i lesbijki, to mają z tym żyć, akceptując to, jakimi są. Jeśli Stwórca zawarł taką umowę z gejami i lesbijkami, że będą kochać osoby tej samej płci, to musimy to uszanować. (…)  Chyba, że jesteśmy zboczeńcami. Bo tylko zboczeńców może fascynować cudze życie intymne. (…) Celowo wspominam szefa, czyli Pana Boga.  Jeśli osoby wierzące uważają gejów i lesbijki za kogoś gorszego, to w pewnym sensie go obrażają. Najwyraźniej podejrzewają Stwórcę o partactwo.
No bo jak to, stwarzał świat doskonały, a tu niektórzy ludzie nagle wyszli mu jacyś skrzywieni.

Najwidoczniej zapracowany muzyk, nie ma czasu na dogłębne przeczytanie Pisma Świętego.
Ciągnąc dalej swoją opinie Wodecki zahacza o zaściankowość Polaków.

W Polsce jest wiele śmiesznych rzeczy. Większość ludzi, którzy uważają stosunki jednopłciowe za grzech, zupełnie nie ma pomysłu, jak odnieść się do osób, które ukształtowały ludzkość poczynając od Leonarda da Vinci, który wymyślił w zasadzie wszystko, czy Michała Anioła – pyta.

Oraz daje im radę jacy powinni być.

By szanowali drugiego człowieka. Zresztą od tego trzeba zacząć wychowanie i przygotowanie do życia w społeczeństwie. Mówić, by ludzie raczej interesowali się się tym, żeby mieć czyste nogi, myć uszy, zęby. W ogóle się myć. Uczyć się, czytać. – poucza.

Na pytanie czy zgodziłby się trafić na okładkę gejowskiego magazynu odpowiedział

Pewnie, dlaczego nie? Wprawdzie jestem hetero, mam rodzinę, ale nie miałbym nic przeciwko okładce takiego pisma. –

na podstawie wpolityce.pl/wprost.pl

PSz