foto pixabay.com

Ludzie na Zachodzie są coraz bardziej zastraszeni, dochodzimy do granicy paranoi – Francuzi panikują, gdy wybucha petarda, Bruksela zrezygnowała z sylwestra i pokazu fajerwerków z obawy o zamachy terrorystyczne.

Podczas zabaw sylwestrowych we Francji młodzi muzułmanie z Algierii, Tunezji i wielu innych krajów podpalają samochody. Stało się to pewnego rodzaju tradycją – donosi ndie.pl.

Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informowało, że sylwester 2013 roku był wyjątkowo spokojny, ponieważ spalono 1193. Kolejny rok 2014 był jeszcze spokojniejszy, zanotowano „tylko” 1067 spalonych samochodów. Jak będzie dzisiaj? Władze będą miały ręce pełne roboty.

W Brukseli panują równie szampańskie nastroje. W środę aresztowano dwie osoby, które miały rzekomo przygotowywać się do przeprowadzenia zamachu w noc sylwestrową. Władze Brukseli postanowiły odwołać zabawę sylwestrową i pokaz sztucznych ogni.

– Wspólnie z ministrem spraw wewnętrznych postanowiliśmy nie organizować w czwartek wieczorem uroczystości – powiedział burmistrz Brukseli Yvan Mayuer.

To druga w ciągu ostatnich lat odwołana zabawa sylwestrowa w Brukseli.

ndie.pl/Wprost/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here