„Warszawski bolszewizm” to tytuł artykułu, jaki niemiecki tygodnik Der Spiegel poświęcił sytuacji w Polsce. Autor tekstu pisze o tym, „jak Kaczyński podporządkowuje sobie państwo”, a „Europa bezradnie przyglądała się paraliżowaniu Trybunału Konstytucyjnego”.

Autor tekstu Jan Puhl przywołuje opinię Jadwigi Staniszkis, która stwierdza, że Jarosław Kaczyński dąży do zdobycia władzy absolutnej, co ma świadczyć o „archaicznym i putinowskim pojmowaniu władzy”.

Dziennikarz idzie o krok dalej i ogłasza, że prezes PiS-u zmusił państwowe media do prezentowania jego linii i pozbawił władzy Trybunał Konstytucyjny. Puhl wskazuje, że Kaczyńskiego nie powstrzymały ani masowe protesty w Polsce, ani krytyka z Brukseli i procedura kontrolna wdrożona przez Unię Europejską.

Zdaniem Puhla prezes PiS-u znajduje się na drodze do władzy absolutnej i zabrał się do podporządkowania sobie państwa. Jak pisze, jego celem jest stworzenie państwa autokratycznego, które ma spełniać rolę surowego ojca.

Tłumacząc poparcie dla partii rządzącej, autor artykułu stwierdza, że zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości są w większości ludzie poniżej 30 roku życia, którzy mają przejawiać poczucie krzywdy z powodu tego, że ich rówieśnikom na Zachodzie powodzi się lepiej.

 

telewizjarepublika.pl/mn

3 KOMENTARZE

 1. Wszystko święta prawda. Wiele razy w polskich mediach już było, jak to Kaczyński jawnie próbuje wprowadzić jednowładztwo. Wystarczy przyjrzeć się propozycji zmiany konstytucji. To jest straszne, jak nasz naród ciężko pracował przez lata, by powstać z upadku i braku demokracji, a teraz PiS wprowadza znów nas w czarną dziurę. Ponownie będziemy słabym, biednym krajem na szarym końcu Europy. Mieliśmy nauczkę po czasach sarmackich, kiedy zamknęliśmy się na wszystko inne, doprowadzając kraj do ruiny. Mieliśmy nauczkę po czasach komunistycznych, gdy wszystko było na kartki, bo nasz pieniądz nie miał żadnej wartości. A teraz przyszedł kolejny oszołom, który popełnia dokładnie te same błędy.

  0

  0
 2. Niemcy może niech się skupią na obronie własnych obywateli ,a jakiś tam der szmatławiec niech nauczy się uczciwości względem Niemców ,a nie odwraca uwagę od błędów faszystowskiego rządu Niemiec.Trafił się nowy Hitlerek to der szmatławiec wie co ma robić.Pozdrowienia dla redakcji DS; potrójne hail Merkel

  0

  0
 3. Niemcom się nie moze pomieścić w tych ciasnych umysłach, że moze Polakom taki stan rzeczy odpowiadać…….

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.