W poniedziałek w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku odnaleziono dwa ciała zastrzelonych księży. Od 2012 roku zamordowano w tym kraju już 14 chrześcijańskich duchownych.

Księży uprowadzono w niedzielę z jednego z kościołów w stanie Veracruz – poinformował ojciec Jose Albeto Guerrero, rzecznik kościoła w Teziutlan w stanie Puebla w środkowym Meksyku, skąd pochodziły ofiary. Napastnicy porwali dwóch księży oraz kościelnego – dodał. Kościelnemu udało się uciec, księża zostali zastrzeleni.

„Ubolewanie i oburzenie z powodu przemocy” wobec duchownych w państwie, które jest drugim po Brazylii krajem z największą liczbą katolików, wyraziła Konferencja Episkopatu Meksyku. Hierarchowie wyrazili nadzieję, że władze „wyjaśnią tę tragedię i postawią winnych przed obliczem wymiaru sprawiedliwości”.

Władze Veracruz poinformowały, że zidentyfikowały podejrzanego o te zabójstwa, nie precyzując jednak, czy został on zatrzymany, ani nie podając motywu zbrodni.

W Meksyku od 2012 roku zamordowanych zostało 14 księży, seminarzysta i kościelny. Dwóch duchownych uznaje się za zaginionych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here