foto: pixabay.com
foto: pixabay.com

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzeł, iż Francja musi wypłacić grupie somalijskich piratów, którzy napadli na francuski statek kilkadziesiąt tysięcy euro odszkodowania, gdyż czekali zbyt długo na wyrok w areszcie.

Sprawa dotyczyła piratów, którzy u wybrzeży Somalii zaatakowali francuski statek. Zostali oni pokonani, schwytani i przewiezieni do aresztu do Francji, gdzie po 48 godzinach postawiono ich przed sądem. I właśnie te dwie doby aresztu stały się przyczyną dzisiejszego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który orzekł, że Francuzi nie mieli prawa do tak długiego przetrzymywania Somalijczyków. Według Trybunału Francja „naruszyła ich prawo” do niezwłocznego procesu.

Sędziowie trybunału wyjaśniali, że nic nie usprawiedliwia tak długiej zwłoki – a przedłużenie aresztu o 48 godzin to pogwałcenie praw do wolności.

Piratom przyznano 2 do 5 tysięcy euro rekompensaty.

na podst:kresy.pl / france24.pl

4 KOMENTARZE

  1. Brawo UE i socjaliści. W islamie już by nie żyli, bez zbędnego zamieszania. Francja powinna im teraz wystosować sprawę o odszkodowanie za poniesione koszty. Takie ze 3x większe niż to, co zasądził Trybunał. Swoją drogą ten Trybunał ma nieźle wypaczony punkt widzenia, gdzie tu zwykła NORMALNOŚĆ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here