W rholoku 2013, w Holandii eutanazję zastosowano wobec 650 dzieci i 42 pacjentów cierpiących na choroby psychiczne. W przypadku dzieci, eutanazji dokonywano za zgodą rodziców.

W Holandii eutanazja legalna jest od dwunastu lat. Z każdym rokiem liczba zabitych pacjentów rośnie. W 2011, poddano jej 13 pacjentów chorych psychicznie. W roku 2013 takich osób było już 42. Królewskie Towarzystwo Medyczne Holandii, informuje też o 650 dzieciach poddanych „sterowanej śmierci”. W Holandii, wcześniejsze skracanie sobie życia stało się rozwiązaniem wszelkich problemów. Na eutanazję zdecydowała się m.in 47 letnia kobieta, która miała szumy uszne. Lekarze uznali, że taka dolegliwość daje jej prawo do eutanazji. Kobieta zostawiła dwójkę dzieci w wieku 13 i 15 lat.

Kolejne zatrważające statystyki prowadzą do opamiętania, niegdysiejszych zwolenników eutanazji jak etyk Theo Boer. Stwierdził on: W przeszłości byłem zwolennikiem tego projektu legislacyjnego. Teraz, po 12 latach doświadczeń, zajmuję inne stanowisko.

na podstawie: pch24.pl

MG