Jayda Fransen, zastępczyni lidera w brytyjskiej partii Britain First, oraz Paweł Wyrzykowski z Partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego walczą o wolność słowa. 

Jayda Fransen zasłynęła, kiedy to weszła z krzyżem do pełnego muzułmanów miasta Luton w Wielkiej Brytanii. W 2017 roku okazało się, że grozi jej 7 lat pozbawienia wolności za walkę z islamem.

Bardzo głośno zrobiło się o niej, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na swoim Twitterze udostępnił jej dwa wpisy. Po jakimś czasie Twitter zarówno Jaydy Fransen, jak i partii Britain First został zablokowany. Na stronie partii została utworzona petycja dotycząca zablokowania kont przez Twitter: KLIK

Paweł Wyrzykowski natomiast to aktywny działacz polityczny, lider partii Wolność okręgu siedleckiego. Jakiś czas temu Janusz Korwin-Mikke na swoim oficjalnym Facebooku poinformował, że facebookowe konto Wyrzykowskiego zostało zablokowane za słowo „homoś”.

„No i banik za zwykłe udostępnienie Miriam Shaded xx miesięcy temu” – napisał na swoim Twitterze Paweł Wyrzykowski. To już druga blokada.

 

„ Notorycznie blokują moje konto na Facebooku. Ostatnio usunęli mi moją stronę na Facebooku, liczącą tysiące polubień. Nie podali przyczyny” – powiedział Parezji Paweł Wyrzykowski.

Myślicie Państwo, że to słuszne działanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.