W kanadyjskiej prowincji Ontario podczas akcji antyterrorystycznej policja zastrzeliła mężczyznę stwarzającego potencjalne zagrożenie terrorystyczne.

Jak poinformowała Kanadyjska Królewska Konna Policja, prowadzono akcję antyterrorystyczną wymierzoną przeciwko jednej osobie. W opublikowanym komunikacie zaznaczono, że „podjęto działania mające zapewnić bezpieczeństwo publiczne”.

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna umieścił w internecie nagranie wideo, w którym groził dokonaniem ataku „w dużym mieście”.

Zastrzelony podejrzany to Aaron Driver, posługujący się również nazwiskiem Harun Abdurahman. W ubiegłym roku zatrzymano go za otwarte wspieranie Państwa Islamskiego. Swoje poparcie dla organizacji terrorystycznej wyrażał poprzez media społecznościowe, wówczas nie otrzymał jednak zarzutów. W lutym sąd nakazał mu dozór ograniczający możliwość poruszania się, a także wydał zakaz korzystania z mediów społecznościowych i komputera, a tym samym utrzymywania kontaktów z Państwem Islamskim i podobnymi ugrupowaniami.

Wszelkie działania wobec mężczyzny okazały się nieskuteczne i trzeba było przedsięwziąć radykalne kroki, z czym na szczęście nie miały problemu kanadyjskie służby.