Od jakiegoś czasu podcast Karola Paciorka oferuje swoim słuchaczom nowy cykl przedwyborczy w którym mężczyzna rozmawia z kandydatami na urząd pierwszej osoby w naszym państwie. Znany z kanału „Lekko Stronniczy” który prowadzi wraz z Włodkiem Markiewiczem influencer podejmuje się debaty z kolejnymi przedstawicielami różnych ugrupowań.

Co podcast ma nam do zaoferowania?

Możemy cieszyć się bogatą ofertą rozmów Karola z naprawdę ciekawymi gośćmi. Znajdują się wśród nich w dużej mierze ludzie związani z szeroko pojmowaną kulturą. Część z nich to nazwiska, które już na dobre zapisały się w pamięci odbiorców. Należą do nich Natalia Przybysz, Marcin Prokop czy Cezary Pazura. Jednak nie jest to sztywna reguła. Czasem wywiadu udzielają też ci, którzy nie są osobami publicznymi. Polecam zapoznać się z wywiadami z agentem ubezpieczeniowym oraz z adwokatem.

O samym cyklu przedwyborczym

Rozmowy z kandydatami na urząd prezydenta. Rozmowy, a nie wywiady. Kandydaci na urząd pierwszej osoby w państwie wypowiadają się tutaj w nieco innej atmosferze i okolicznościach. W programie jest zdecydowanie spokojniej niż podczas innego rodzaju wystąpień i konferencji prasowych. Bez ściśle ograniczonego czasu i dużej presji mówią o sprawach ważnych. Spokojna dyskusja jest obecnie czymś wręcz uzdrawiającym dla polskiej polityki.

Cykl ten rozpoczął się od spotkania z Krzysztofem Bosakiem. Kandydat Konfederacji wypowiedział się między innymi na temat swoich poglądów o ruchu LGBT. Wyraził swoje zdanie o wartościach oraz budowaniu tożsamości narodowej. Kolejną osobą z którą rozmawiał Karol był Szymon Hołownia. Panowie przedyskutowali kwestie wiary, aborcji (bardzo krótko i pobieżnie) oraz ekologii. 27 kwietnia ukazał się epizod z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, jednym z najwyżej plasujących się w sondażach kandydatów. Trzy dni później opublikowano podcast z udziałem Roberta Biedronia. W opisie odcinka czytamy o przykładach poruszanych kwestii: ,,rozdział kościoła od państwa, kształt wyborów i jego podejście do wyborów korespondencyjnych, prawa kobiet, prawo aborcyjne, jego odbiór faktu, że zatrzymanie mandatu do Parlamentu Europejskiego jest źle odbierane”.

Dlaczego warto wysłuchać wspomnianych rozmów?

Zarówno sam cykl, jak i jego prowadzący posiadają swoje wady.  Jednak sam sposób podania treści stanowi przeciwwagę dla telewizyjnych wywiadów z politykami. Rozszerza to nasz sposób patrzenia na kandydatów, a tym samym kształtuje jako głosujących. Skoro dostaliśmy więcej czasu na zapoznanie się z sylwetkami kandydatów przed pójściem do urn wyborczych, wykorzystajmy tę szansę!

Podcast dostępny jest na: Spotify, iTunes, Overcast, Anchor, Google Podcasts oraz YouTubie.