Kierowcy ciężarówek obawiają się o własne życie – wielu z nich zostało napadniętych przez nielegalnych imigrantów, którzy próbują dostać się do Wielkiej Brytanii przez Calais. – donosi ndie.pl

Sytuacja jest tak tragiczna, że wiodąca grupa transportowa ostrzegła, iż przewoźnicy towarowi mogą całkowicie wstrzymać dostawy do Calais, powodując ogromne niedobory żywności i podwyżki cen.

Kierowcy opowiadają o swoich kolegach, którzy w wyniku napadów na ich ciężarówki zostali ciężko ranni, obawiają się również o swoje życie – ich zdaniem imigranci są coraz bardziej agresywni i zdeterminowani, aby przedostać się do Wielkiej Brytanii. Politycy czekają, aż ktoś zostanie zabity? „To dość przytłaczające, zwłaszcza, gdy masz do czynienia z 10-15 z nich. W poniedziałek stworzyli własną blokadę, więc kierowcy ciężarówek musieli się zatrzymać, a potem nagle znaleźli się w otoczeniu ok. 150 imigrantów.” – mówi Tommy Harrison.

Donald Armour, z Freight Transport Association powiedział w rozmowie z Daily Express, że łańcuch dostaw do Brytanii „grozi załamaniem” ponieważ kierowcy odmawiają przejazdu przez Calais.

W zeszłym miesiącu firma transportowa Maru International ogłosiła, że bojkotuje Calais z obawy, że „ktoś może zginąć” przez migrantów usiłujących wjechać do Wielkiej Brytanii.

Jednak prezes Goldman Sachs i specjalny przedstawiciel ONZ ds migracji Peter Sutherland powiedział, że Wielka Brytania powinna przyjąć jeszcze więcej migrantów w celu uniknięcia tworzenia środowiska „ksenofobii i rasizmu”.

na podstawie:ndie.pl