Kina samochodowe w Polsce

Przez trwającą pandemię koronawirusa wiele instytucji kultury nadal pozostaje zamkniętych. Polski rząd przewiduje ponowne otwarcie kin dopiero w ostatnim etapie rozmrażania gospodarki. Jednakże nie podaje konkretnej daty, z którą miałoby ono nastąpić. Być może alternatywą dla zamkniętych multipleksów mogą okazać się kina samochodowe, które licznie powstają w Polsce. Już pod koniec maja będzie można wybrać się na pierwsze tego typu seanse.

Bezpieczna rozrywka w czasach pandemii

Niegdyś bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych kina samochodowe mogą teraz liczyć na swój renesans. To kolejny sposób świata kultury na radzenie sobie z nową rzeczywistością podczas pandemii COVID-19 w Polsce. Już od 27 maja 2020 roku będzie można wybrać się właśnie na taki seans. Kina samochodowe powstaną aż w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Wśród nich znajdą się miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Białystok, Piła, Toruń, Legnica czy Olsztyn.

Bez wątpienia oglądanie seansu z wnętrza własnego samochodu wydaje się być najbezpieczniejszą formą kinowej rozrywki w czasach pandemii. Każdy z widzów kina samochodowego ogranicza kontakt z innymi do minimum i zachowuje bezpieczną odległość. Ponadto zaplecze gastronomiczne takich miejsc również ma zapewnić maksimum bezpieczeństwa, wprowadzając wcześniejsze zamówienia przekąsek online.

To Ty decydujesz, co chcesz oglądać

Wśród repertuaru kin samochodowych nie zabraknąć ma zarówno nowych produkcji kinowych, jak i lubianych klasyków. Organizatorzy przewidują urozmaicone seanse dla ludzi w każdym wieku, w tym również dla najmłodszych.

W jaki sposób będzie wybierany repertuar? Na niektórych utworzonych wydarzeniach na Facebooku, internauci za pomocą ankiety mogą już głosować na film, który zostanie wyświetlony na pierwszym seansie w danym mieście. Do wyboru jest sześć propozycji. Wśród nich znajduje się między innymi zdobywca dwóch Oscarów 2019 roku – Joker (2019), który w wielu miastach utrzymuje się na pierwszym miejscu w głosowaniu. Innymi produkcjami walczącymi o emisję na pierwszym seansie są Bohemian Rhapsody (2018), Pulp Fiction (1994), Nietykalni (2011), Wilk z Wall Street (2013) oraz Forrest Gump (1994).

Pełną listę miast, w których powstaną kina samochodowe Movie Drive możesz zobaczyć tutaj.

Zobacz też artykuł o kinie i teatrze online w czasach pandemii.

1 KOMENTARZ

  1. […] Branża kultury w obecnej sytuacji musi mierzyć się z niespotykanymi dotychczas przeszkodami. Mimo powrotu do działalności niektórych placówek, takich jak muzea czy galerie sztuki, nadal duża jej część pozostaje w zamrożeniu. Niemożliwa jest organizacja imprez masowych, festiwali czy koncertów. Podczas gdy to właśnie te wydarzenia stanowią jej kluczowe ogniwo, szczególnie w okresie letnim. Światowa Organizacja Zdrowia zapowiada, że organizacja takich wydarzeń będzie możliwa najprędzej w 2021 roku, po wynalezieniu szczepionki na COVID-19. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.