Foto: KPRM/flickr.com
Foto: KPRM/flickr.com
Foto: KPRM/flickr.com

Komisja Europejska przeznaczy pomoc finansową dla Afganistanu w wysokości 1,4 miliarda euro w okresie 2014-2020 w celu “wzmocnienia struktur demokratycznych” i “rozwoju kraju”

Pieniądze zostaną przeznaczone, także na rozwoju gospodarczy Afganistanu i wzmocnienie struktur demokratycznych – wyjaśnia Komisja Europejska.

Ten program rozwojowy został podpisany w piątek, podczas corocznych spotkań Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie, między komisarzem europejskim ds. rozwoju Andris Piebalgs, a Hazrat Omar Zakhilwal, członkiem rady gospodarki narodowej, przedstawicielem prezydenta afgańskiego – Ashraf Ghaniego.

Mamy nadzieję, że te finansowanie stworzy warunki potrzebne do polepszenia poziomu życia w Afganistanie, poprzez stworzenie miejsc pracy, wzmocnienie instytucji państwowych oraz sprawienie, że populacja afgańska lepiej będzie słyszana.

– powiedział komisarz europejski.

Komisarz z zadowoleniem przyjął również stworzenie afgańskiego rządu unii narodowej, podkreślając, że Unia Europejska jest wtajemniczona w szczegóły programu reform.

Na pomoc składa się 337 milionów euro na rozwój miast oraz rolnictwa, 274 miliony euro na sektor zdrowia, 319 milionów euro na profesjonalizację policji i wzmocnienie państwa prawa, 163 miliony euro na demokratyzację kraju poprzez wzmocnienie kontroli rządu przez Parlament, media oraz społeczeństwo.

Pozostałe 300 milionów euro będą użyte jako „element zachęty” i zostaną wydane zgodnie z postępami realizowanymi w związku z kryteriami, zdefiniowanymi przez Europejską podczas konferencji w Tokio w 2012 roku poświęconej pomocy międzynarodowej dla Afganistanu.

Źródło: www.ndie.pl

2 KOMENTARZE

    • To jeden wielki szwindel.. Cokolwiek z kasy europejskich podatnikow tam dotrze bedzie mialo ogromny interest rate.. “Nasi” umilowani przywodcy wyznaja zasade ze jak krasc to miliony a jak dym.c to “ksiezniczki”.. Nikomu z nich nie zalezy na dobrobycie przecietnego Afganczyka a projekt musi byc ogloszony z wielka pompa by moc dobrac sie do kasy (znowu I znowu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.