Rok 2020 z pewnością zapisze się pod znakiem koronawirusa. Pandemia determinuje styl życia nas wszystkich. Również tegoroczne lato będzie mocno różnić się od tych, które miały miejsce nawet w poprzednich latach. Jednak pomimo wielu ograniczeń nie warto źle się nastawiać do danego nam czasu. Jest naprawdę wiele wspaniałych rzeczy, którymi możemy się zająć podczas ciepłych miesięcy bieżącego roku.

1. Remont tarasu lub balkonu

W wakacje masz czas, a jeśli do tego posiadasz choć trochę środków do wykorzystania, spróbuj użyć przestrzeni swojego balkonu do stworzenia dodatkowej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Zorganizowana powierzchnia balkonowa może być wykorzystywana na wiele sposobów zależnie od twoich potrzeb i preferencji. Taka inwestycja z pewnością posłuży przez niejedno lato 🙂

2. Kolorowanie kolorowanek antystresowych

Obecne czasy charakteryzuje wszechobecne zachwiane poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie strach i stres nieopuszczający nas nawet, gdy jest lato. Aby spróbować trochę sobie ulżyć warto wrócić do popularnych parę lat temu zeszytów kolorowanek dla dorosłych.

3. Joga i rozciąganie

Powszechnie mówi się o wykorzystaniu czasu kwarantanny do pracy nad formą swojej sylwetki. Jednak nie każdy jest sportowcem i kręci go bicie życiówek, więc nieco bardziej liberalną wersją tego pomysłu może być wdrożenie do codziennej listy rzeczy do zrobienia np. półgodzinnej sesji jogi, czy kilkudziesięciu minut rozciągania (najlepiej na świeżym powietrzu!)

4. Czytanie książek, po które normalnie by się nie sięgnęło

Nie jesteś miłośnikiem poezji? Spróbuj sięgnąć po Miłosza i Pawlikowską – Jasnorzewską, a może zmienisz zdanie. Nie przepadasz za reportażem? Może jednak zerkniesz, co oferuje Kapuściński. Na co dzień czytasz wyłącznie pozycje naukowe, najczęściej związane z własną profesją? Sięgnij po lżejszy thriller i kryminał, a być może zasmakujesz innego, zapomnianego doznania – czytania dla czystej przyjemności bez przyswajania istotnych treści. Wakacje to czas nowych doświadczeń, może w tym roku właśnie takich!

5. Kursy online

Internetowe kursy to forma nauki na miarę naszych czasów. Ostatnio darmowe kursy z certyfikatami wprowadził Google, ale da się je znaleźć też w wielu innych miejscach. Platforma FutureLearn oferuje kursy związane z niemal każdą dziedziną, dla amatorów i zawodowców, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że jest ona w całości w języku angielskim oraz że za certyfikat potwierdzający ukończenie kursu trzeba zapłacić.

6. Klasyka

Kwarantanna dała nam nieco więcej czasu na nadrobienie zaległości w książkowej i filmowej klasyce. W ramach izolacji społecznej, zamiast letniej imprezy wybierz przeczytanie książki w parku lub ogrodzie, a wieczór filmowy z przyjaciółmi zastąp samotną wyprawą do kina samochodowego!

7. Utrzymanie kontaktów

Jesteśmy obecnie pozbawieni możliwości prowadzenia życia towarzyskiego, ale nie znaczy to, że musimy całkowicie odcinać się od przyjaciół i dalszej rodziny. W utrzymaniu znajomości z pewnością pomogą regularne rozmowy lub videorozmowy. Zadziałają one nie tylko jako substytut letnich grilli i wieczornych spotkań, ale też czynnik pozwalający utrzymać stabilność naszych relacji, co jest zbawienne dla zdrowia psychicznego.