foto: twitter.com/ZdzKrasnodebski

Wiemy, którzy posłowie i z jakich frakcji, głosowali przeciwko naszemu krajowi w ostatniej debacie Parlamentu Europejskiego.

Za rezolucją głosowali przede wszystkim posłowie z grupy PPE (Europejska Partia Ludowa) i S&D (Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów). W skład Europejskiej Partii Ludowej wchodzą deputowani Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posłowie wybrani z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej-Unii Pracy są zrzeszeni w grupie S&D.

Przeciwko przyjęciu przez Parlament Europejski głosowali posłowie zrzeszeni w grupie AECR (Sojusz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów). Członkami grupy są posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy europosłowie PiS-u zagłosowali przeciw rezolucji, podobnie Robert Iwaszkiewicz z Grupy Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej oraz niezrzeszeni: Janusz Korwin-Mikke i Jacek Saryusz-Wolski.

Od głosu wstrzymali się polscy europosłowie SLD: Adam Gierek, Janusz Zemke, Krystyna Łybacka i Bogusław Liberadzki oraz Lidia Geringer de Oedenberg.

Siedmioro europosłów z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS, poparło rezolucję. Byli to: Anneleen Van Bossuyt, Helga Stevens, Eleni Teocharus, Mark Demesmaeker, Rikke Karlsson, Sander Loones i Monica Macovei.

2 KOMENTARZE

 1. PiS-PO=PO-PiS
  i nic nie ratuje tego leniwego ekonomicznie narodu (pozostałości po Operazion Polen i innych żydokomunistycznych wybrykach przed i po Katyniu)

  0

  0
 2. A gdzie Thun, Lewandowski i Kidawa? Gdzie Bieńkowska? PLATFORMA niewinna? PLATFORMA to wszystko rozpoczęła. A ucierpii nie rząd polski a zwykły obywatel Polski! Wszystko przez platformę obywatelską

  3

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.