Adam Michnik udzielił wywiadu ukraińskiej gazecie “Wysokyj Zamok”. Ze słów naczelnego “Wyborczej” wynika m.in. że polskie władze się putinizują.

Legendarny redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” – o putinizacji polskich władz, bunt przeciwko elitom w Ameryce i wzroście wpływów sił radykalnych na świecie – brzmi zapowiedź rozmowy z Michnikiem.

PiS ma stabilne wsparcie na poziomie 30 proc., ale to wsparcie nie rośnie. Natomiast rośnie liczba przeciwników – uważa dziennikarz.

Jednocześnie dodał, że brutalna polityka władzy może doprowadzić do wybuchu Majdanu nad Wisłą. Za przykład podaje właśnie Ukrainę.

Na Ukrainie nikt nie przewidywał Majdanu. Ale gdyby w Polsce miał miejsce Majdan, to myślę, że władze użyją siły, będą strzelać – straszy Michnik.

Naczelny “Wyborczej” uważa, że rządy PiS-u to nic innego jak PRL-bis. Jego zdaniem władza PiS-u to “putinizm po polsku”.

Putin również nie od razu zakręcił kurek, to trwało latami, krok za krokiem. Na razie tak się nie stało. Ale ostrych ataków na Putina ze strony polskich władz też nie ma – zakończył.

3 KOMENTARZE

 1. Ciężko musiał pracować szanowna mamusia pana Adama – stalinistka Helena Michnik opracowując od początku okupacji sowieckiej po 1945 roku programy nauczania szkolnego żeby Adam Szechter vel Michnik mógł robić za ” ałtorytet ” w III RP. Nadredaktor zawsze na czele dywersji ideologicznej. Zawsze na posterunku , zawsze wykazujący czujność rewolucyjną piętnujący polski patriotyzm który nazywa zgodnie z instrukcją generalismusa Józefa Stalina – “chorążego pokoju” – nazizmem , faszyzmem. Zawsze na czele promocji “polskiego antysemityzmu” – mentor Grossa i wszystkich którzy gotowi za sute wynagrodzenie fałszować historię i krytykować wszystko co związane z cywilizacją łacińską. Plugawa postać. Historia potwierdzi wyrachowanie , podłość i tłamszenie ducha Polaków w przyszłości.

  15

  0
  • Kolego. Stalin nie był taki najgorszy. Gdyby nie on, to Polska w ogóle by nie powstała po II wojnie.
   Najgorsi byli “eskimoscy” siewcy terroru Beria i Kaganowicz. Ale co tu dużo pisać.
   Churchil i Truman, pachołki “eskimoskie” byli za utworzeniem republiki radzieckiej o nazwie judeopolonia.
   Ale Stalin wiedział, że z Polakami będą tylko problemy, więc wolał stworzyć Polskie państwo buforowe pomiędzy ZSRR, a Niemcami. I w ten sposób upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu.
   Ale to długa historia.

   6

   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.