Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów ILGA Europe zajmujące się oceną sytuacji osób LGBTI w poszczególnych krajach Europy, opublikowało kolejny raport w tej sprawie.

Ocena sytuacji gejów i lesbijek w danym państwie oparta jest o takie czynniki, jak rozwiązania prawne, praktyka stosowania oraz stosunek do środowisk LGBT w danym kraju.

Polska w raporcie znalazła się wśród państw najbardziej nieprzyjaznych dla „lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transgenderycznych i interseksualnych”. Otrzymaliśmy 18%, podobnie jak Litwa. Na szczycie znaleźli się Portugalczycy i Hiszpanie – 70%, Duńczycy – 71%, Brytyjczycy – 81% czy Belgowie – 82%.

Polacy zostali skrytykowani m.in. za negatywną retorykę i sprzeciw wobec równości osób LGBTI”. Autorzy raportu uważają, że sytuacja w kraju w ciągu ostatniego roku pogorszyła się, a w sieci coraz więcej jest „homofobicznych komentarzy”. Działacze LGBTI są rozczarowani faktem, że nie udało się u nas wprowadzić ustawy o uzgodnieniu płci oraz prawnego usankcjonowania związków tej samej płci.

3 KOMENTARZE

  1. Prawo i Sprawiedliwość w krótkim czasie zrobiło dwie ustawy dla mniejszości seksualnych. Pierwsza ustawa to opiekuńczo-zdrowotna. druga ustawa to sądowa, która właściwie otwiera drogę do związku partnerskich. Za czasu PO nie zrobiono nic dla mniejszości seksualnych, po 8 latach platforma obywatelska pokazała gejom i lesbijkom serdeczny palec. Działacze LGBT mieszają się do polityki. Jestem gejem, nigdy nie odczułem nieprzyjazne negatywny stosunek do mnie od strony sąsiadów czy moich znajomych osób heteroseksualnych. Polska naprawdę jest krajem tolerancyjnym, za bardzo tolerancyjnym.

    • Chyba się jednak mylisz. Jak rządziła PO, to kto wyszedł na mównice i powiedział, że ZP nie są zgodne z konstytucją?

  2. Chociaż tyle dobrze, że w tym nasi są nieprzejednani. Żadnych ustępstw dla tego typu zboczeństw. LGBT to kolejny krok ku zbydlęceniu i zniszczeniu kraju i narodu.

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.