Od kilku tygodni profile narodowców na Facebooku nieustannie są blokowane. Sprawą zainteresowali się również politycy obecnej partii rządzącej. Minister cyfryzacji chciała spotkać się z polskimi przedstawicielami portalu Marka Zuckerberga. Teraz okazuje się, że Facebook odblokował profil Marszu Niepodległości.

Napięcie pomiędzy narodowcami a Facebookiem urosło do tego stopnia, że zapowiedziano już manifestacje przed polską siedzibą portalu, o czym pisaliśmy już tutaj.

Do akcji wkroczyła polska minister cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Anna Streżyńska, która domagała się spotkania z przedstawicielami portalu, by porozmawiać i rozwiązać zaistniały problem.

– Wiem, że Facebook jest poza jurysdykcją. Prosiłam o rozmowy na odpowiednim szczeblu w ich strukturze – oświadczyła minister Streżyńska.

Wywierany nacisk na Facebooka przyniósł efekty. Portal przywrócił profil Marszu Niepodległości liczącego ponad 250 tys. polubień!

„Po odblokowaniu profilu nie może oczywiście zabraknąć 'plakatu wyklętego’, który tak skrupulatnie był usuwany przez administrację Facebook’a. Wiele osób otrzymało 'bany’ za umieszczenie go na swoim profilu. Serdecznie dziękujemy za pomoc w jego promocji!” – piszą administratorzy Marszu Niepodległości na Facebooku.

screen

Link do profilu TUTAJ.