Wielokrotna mistrzyni świata oraz medalistka olimpijska Jelena Isinbajewa w Moskwie niedawno wywalczyła złoty medal w skoku o tyczce. Potępia homoseksualizm, za normalny uważa wyłącznie związek mężczyzny z kobietą. Potępiła propagandę homoseksualną i innych zawodników, którzy są nią uwiedzeni.

Kilku szwedzkich sportowców pomalowało swe paznokcie na tęczowo, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec ustawy podpisanej przez Putina, która uderza w środowiska homoseksualne w Rosji. Propagowanie homoseksualizmu jest w Rosji karane, za manifestowanie z tęczowymi flagami grozi grzywna.

„Uważamy siebie za normalnych, standardowych ludzi” – powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijska. „U nas mężczyźni żyją z kobietami, a kobiety z mężczyznami. Wszystko musi być w porządku, wywodzi się to z historii. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów w Rosji i nie chcemy ich mieć w przyszłości” – powiedziała Caryca Tyczki.

„To brak szacunku dla naszego kraju, dla naszych obywateli. Może jesteśmy różni od pozostałych Europejczyków i ludzi z innych krajów” – powiedziała reporterom. „To jest nasz dom i wszyscy powinni to szanować. Kiedy my przyjeżdżamy do innych krajów, to staramy się przestrzegać zasad w nich obowiązujących.” – dodała

na podstawie: narodowcy.net