Największe kina w Polsce z milionowymi stratami
Największe kina w Polsce z milionowymi stratami

Od 12 marca wszystkie kina w Polsce zostały zamknięte do odwołania. Helios, Multikino i Cinema City zwróciły się w otwartym liście do minister rozwoju z prośbą o pomoc. 

Poprzez pandemię spowodowaną koronawirusem zamknięte zostały nie tylko żłobki, przedszkola, szkoły, uniwersytety i placówki oświatowe, ale również większość sklepów, siłowni i wszystkie teatry, muzea, a także kina. Rząd wydał oświadczenie, na mocy którego  placówki te zostały zawieszone w funkcjonowaniu ze względów bezpieczeństwa. W ten sposób unika się kumulowania dużych skupisk ludzi w jednym miejscu, co zmniejsza szansę na zarażenie się wirusem. Tyczy się to także wszystkich wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży i wydarzeń specjalnych.

Jak twierdzą właściciele kin, nie są oni w stanie generować żadnych przychodów. Nie mają możliwości zastąpienia obecnych przychodów innymi, natomiast zmuszeni są do opłacenia pensji pracowniczych, kosztów najmu i kredytów. 13 marca sieć kin Helios podała, iż według szacunków zamknięcie kin na dwa tygodnie spowoduje stratę rzędu 9 milionów złotych. Kina umożliwiły zwrot posiadanych biletów na ich stronach internetowych, a także mediach społecznościowych.

Hollywood z miliardowymi stratami

Pandemia ma także ogromny wpływ na globalny przemysł rozrywkowy. Każdego dnia można usłyszeć o przerwanych zdjęciach i przesuniętych premierach filmowych. Poprzez przeniesienie na późniejszy termin takich premier kinowych jak “Nie czas umierać”, “Ciche miejsce 2” oraz “Szybcy i wściekli 9” straty liczone są w setkach milionów dolarów. Według szacunków, Hollywood w tym roku może ponieść stratę rzędu 20 miliardów dolarów! Na ten moment straty szacuje się na kwotę 7 miliardów dolarów. Z dodatkowymi kosztami i opóźnieniami muszą się również liczyć twórcy “Jurassic World: Dominion” i “Stranger Things 4”. Warner Bros wstrzymał także produkcję filmu biograficznego o Elvisie Presleyu. Stało się tak poprzez informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u Toma Hanksa. Aktor, który gra tam jedną z głównych postaci, dowiedział się o chorobie po powrocie z wakacji w Australii.

 

 

 

 

Przeczytaj także o: https://parezja.pl/bitcoin-rozlozony-przez-koronawirusa-kurs-najnizszy-od-miesiecy/

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.