supermarket. Foto: flickr.com

Rząd Niemiec wezwał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej. Po raz pierwszy od czasu zakończenia “zimnej wojny”.

Informację taką podaje telewizja Polsat News za gazetą “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Ministerstwo spraw wewnętrznych przygotowało projekt strategii na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Projekt zakłada przygotowanie niemieckiej armii, służby zdrowia, administracji cywilnej. Państwo niemieckie ma być przygotowane na wypadek wojny, którą autorzy strategii uznają co prawda za “mało prawdopodobną”, co nie zmienia potrzeby przygotowania Niemiec na taką ewentualność.

Ustalone mają zostać ograniczenia transportowe obowiązujące w czasie przerzucania mas wojska. Zaleca się ludności przygotowania zapasów żywności i wody pitnej na co najmniej 10 dni. Redakcja “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” zaznacza, że to pierwszy taki dokument opracowany przez władze Niemiec od 1989 r.

Polsat News/kresy.pl

4 KOMENTARZE

 1. Obecnie rzeczywiście Niemcom wojna nie grozi. W przyszłości to się jednak zmieni. Wskazuje na to jednoznacznie analiza biblijna. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: “I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem” (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i pojedna się z Rosją.

  Nie dotyczy to jednak wszystkich. “I [król północy] wkroczy na południe [to wejście może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [teraz – Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci” (Daniela 11:29b,30a).

  Ta wojna rozpocznie się od konfliktu etnicznego. Jezus zapowiedział: “Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi”, podobnie jak w 2008. To zmusi Rosję do przyjścia z pomocą sojusznikom. Następnym razem Amerykanie ruszą przeciwko Rosji, aby pomóc swoim sojusznikom.

  Mojżesz pisał: “I okręty od strony Kittim [US Navy] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone” (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje “wielkiego miecza” (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: “początek bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę “króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję “króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).

  Dalekowzroczni Szwajcarzy przygotowali się na ten scenariusz już u schyłku XX wieku. Niemiecki rząd też zdaje sobie sprawę z tego, że niefrasobliwość będzie o wiele bardziej kosztowna.

  0

  0
 2. Nie chodzi o wojnę, chodzi o katastrofę globalną która może wydarzyć się jeszcze w tym roku. Macie dostęp do internetu i nic niewicie co może nastąpić w najbliższy czasie? Szukajcie a znajdziecie odpowiedz.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.