Minister gospodarki narodowej Mihály Varga poinformował, że Węgry spłaciły ostatnią ratę otrzymanego w 2008 roku pakietu kredytowego Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej. Tym samym premier Viktor Orbán uwolnił kraj od długu.

Varga poinformował, że Budapeszt już tydzień temu spłacił ostatnie 1,5 mld euro kredytu i suma ta została już zaksięgowana przez Unię Europejską.

W 2008 roku MFW i Unia Europejska udostępniły zagrożonym wówczas bankructwem Węgrom kredytowy pakiet ratunkowy o łącznej wysokości 20 mld euro – 12,3 mld euro od MFW, 6,5 mld od UE i około 1 mld od Banku Światowego.

Po spadku gospodarczym o 6,6 proc. w 2009 roku Węgry od 2014 r. notują dynamiczny wzrost. W 2015 r. wyniósł on 2,9 proc. Według prognoz Instytutu Kopint-Tarki w tym roku PKB Węgier wzrośnie o 2,4 procent.

źródło: polskaniepodlegla.pl/PAP

2 KOMENTARZE

    • Pan Jarosław Kaczyński reprezentuje opcję żydowską, czyli budowy Judeopolonii na ziemii polskiej. Naród Polski do tej pory był i ma być zarządzany przez mniejszość etniczno-religijną wrogą katolickiej Polsce rządzonej przez Polaków.
      Zresztą tę samą opcję reprezentuje nowy zjudaizowany kościół neokatolicki. Tak więc, PIS i JudeoKościół działają wspólnie i w porozumieniu nie na rzecz prawdy i wiary w Chrystusa, suwerenności Narodu Polskiego, ale kłamstwa i wiary w Szatana, lub dla mniej wtajemniczonych nową rasę kapłanów żydowskich, która ma oświecać/iluminować wszystkie inne podległe im narody.
      Chyba i Orban reprezentuje podobną opcję, z tym że nie ma konfliktu z Rosją (tzn. służbami, Narodem rosyjskim, V kolumną żydowską w Rosji i Narodem Rosyjskim). Niech mi więc ktoś podpowie jaką opcję reprezentuje Jobbik, opozycja Orbana. Ale wychodzi na to, że i ta opcja jest kontrolowana przez żydów, jak w Polsce (za wyjątkiem M.Kowalskiego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.