Podręczniki do wiedzy o społeczeństwie w Holandii informują o Polsce jako złym przykładzie korzystania z wolności mediów i demokracji. O sprawie poinformowała redaktor naczelna portalu Polonia.nl Małgorzata Bos-Karczewska.

Wzmianka o Polsce znalazła się w holenderskich podręcznikach do odpowiednika wiedzy o społeczeństwie dla klas maturalnych.

„No i stało się. Konflikt Komisja Europejska-Polska dotyczący praworządności w Polsce trafił do holenderskich podręczników nauki o społeczeństwie, w klasach maturalnych. Holenderska młodzież na tym (złym) przykładzie Polski uczy się, jak ważna jest wolność mediów i demokracja. To dopiero początek, Polska przejdzie do podręczników historii integracji europejskiej itp. Kraj nasz pisze historię” – napisała Bos-Karczewska na jednym z portali społecznościowych.

Jak widać, Holendrzy bardzo szybko uwinęli się z dostosowaniem programu nauczania do bieżących wydarzeń politycznych, oczywiście odpowiednio przez nich zinterpretowanych w imię wolności i demokracji.