Tureckie siły bezpieczeństwa, straż przybrzeżna oraz żandarmeria tylko w piątek zatrzymały 1734 imigrantów i 16 przemytników u wybrzeży Morza Egejskiego. Do zatrzymań doszło w wyniku prowadzonej na szeroką skalę walki z nielegalną imigracją na tereny UE.

W kilku miejscach na zachodnim wybrzeżu Turcji zatrzymanych zostało 1734 tzw. uchodźców oraz 16 przemytników ludzi, którzy próbowali przedostać się na terytorium greckiej wyspy Lesbos.

Zatrzymani przemytnicy trafili do aresztu, a imigranci zostali zakwaterowani tymczasowo w hali sportowej w pobliskim mieście. Obecnie trwa ustalanie ich narodowości oraz weryfikacja powodów ucieczki z krajów pochodzenia.

Tego samego dnia Unia Europejska zatwierdziła porozumienie z Turcją ws. kryzysu imigracyjnego. W ramach ustaleń od 20 marca wszyscy tzw. uchodźcy, którzy nielegalnie dostaną się do Grecji z Turcji, zostaną odesłani.

W ramach negocjacji władze tureckie zapewniły sobie przekazanie trzech miliardów euro wsparcia oraz obietnicę przyspieszenia rozmów akcesyjnych pomiędzy UE a Turcją.

 

telewizjarepublika.pl/mn

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here