Do skandynawskiej organizacji Soldiers of Odin chce się przyłączyć coraz więcej osób obawiających się islamistów przybywających do kraju.

Ochotnicze patrole, które w Finlandii przyjęły nazwę Żołnierzy Odyna pojawiły się w kilku krajach i bardzo szybko zyskują na popularności. Patrole powstały już w takich krajach jak Norwegia, Finlandia, Szwecja, Dania i Estonia.

Zadaniem Żołnierzy Odyna jest chronić innych obywateli przed niebezpiecznymi imigrantami przybyłymi głównie z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy definiują swoją kulturę poprzez gwałty i pedofilię.

Policja w krajach skandynawskich odnosi się sceptycznie do tego typu grup patrolujących ulice. Attle Roll-Matthiesen, wysoki oficer norweskiej policji sugeruje, że wśród członków mogą być przestępcy. Dodał także, że wyłącznie policja upoważniona jest do takich zadań.

W podobnym tonie o Żołnierzach Odyna wypowiedział się estoński minister obrony Hannes Hanso. Zaznaczył, że zadania patrolowania ulic i zapobiegania przestępczości są zarezerwowane dla struktur państwowych.

Problem w tym, ze policja nie broni skutecznie obywateli, tylko imigrantów.

źródło: NDIE.PL