Foto: Wikimedia Commons
common. wikimedia
common. wikimedia

W kwietniu 2013 roku 46 letni amerykański homoseksualista trafił do kliniki w Los Angeles. Badania wykazały wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki cholesterol. Jeden z lekarzy, w karcie pacjenta jako chorobę przewlekłą wpisał…informacje o homoseksualizmie pacjenta. Po proteście homoseksualisty zapis usunięto, ale Matthew Moore zgłosił sprawę do sądu. 

Jak się okazuje skarga ta może przesądzić o zaprzestaniu wykonywania przez pozwaną klinikę usług medycznych. Kierownictwo i personel szpitala musieli przeprosić pacjenta oraz udowodnić, że … nie uważają homoseksualizmu za chorobę przewlekłą.

Sam Matthew Moore uznał, że został urażony – dla bezpieczeństwa kupił sobie nawet paralizator. Ponadto żąda odszkodowania oraz sfinansowania badań na uznanej światowej uczelni. Pacjent uważa, że jego postępowanie jest słuszne a amerykańscy lekarze powinni przestrzegać praw członków LGBT.

na podstawie: zmianynaziemi.pl

2 KOMENTARZE

  1. A moim zdaniem ktoś powinien gościa oskarżyć o nadużycie faktu „nietykalności środowiska LGBT”. Bo z tego co powyżej wynika, iż prawo człowieka jest prawem podrzędnym a środowisko LGBT ma „specjalne traktowanie”. Nawet zważywszy na okoliczności nie uzasadnia to jego żadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.