Foto: Wikimedia Commons
common. wikimedia
common. wikimedia

W kwietniu 2013 roku 46 letni amerykański homoseksualista trafił do kliniki w Los Angeles. Badania wykazały wysokie ciśnienie krwi oraz wysoki cholesterol. Jeden z lekarzy, w karcie pacjenta jako chorobę przewlekłą wpisał…informacje o homoseksualizmie pacjenta. Po proteście homoseksualisty zapis usunięto, ale Matthew Moore zgłosił sprawę do sądu. 

Jak się okazuje skarga ta może przesądzić o zaprzestaniu wykonywania przez pozwaną klinikę usług medycznych. Kierownictwo i personel szpitala musieli przeprosić pacjenta oraz udowodnić, że … nie uważają homoseksualizmu za chorobę przewlekłą.

Sam Matthew Moore uznał, że został urażony – dla bezpieczeństwa kupił sobie nawet paralizator. Ponadto żąda odszkodowania oraz sfinansowania badań na uznanej światowej uczelni. Pacjent uważa, że jego postępowanie jest słuszne a amerykańscy lekarze powinni przestrzegać praw członków LGBT.

na podstawie: zmianynaziemi.pl

2 KOMENTARZE

  1. A moim zdaniem ktoś powinien gościa oskarżyć o nadużycie faktu “nietykalności środowiska LGBT”. Bo z tego co powyżej wynika, iż prawo człowieka jest prawem podrzędnym a środowisko LGBT ma “specjalne traktowanie”. Nawet zważywszy na okoliczności nie uzasadnia to jego żadań.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.