Foto: Wikimedia Commons
wikimedia.commons.org

Polacy z całej Europy muszą płacić najwięcej za zużycie 1KWh energii elektrycznej. A będzie jeszcze drożej. Unia chce sztucznie spowodować, aby koszty produkcji prądu z elektrowni węglowych były większe, niż koszty produkcji prądu ze źródeł odnawialnych…

Już wkrótce każde gospodarstwo domowe w Polsce będzie musiało płacić rocznie nawet kilkaset złotych więcej w rachunkach za zużytą energię elektryczną. Obecnie relacja kosztów jest zdecydowanie na korzyść elektrowni węglowych, co chce zmienić Unia Europejska poprzez sztuczne ingerowanie w gospodarkę.

Cena 1KWh prądu pochodzącego z elektrowni węglowej jest o około 65 proc. tańsza, niż cena takiego samego 1KWh prądu wyprodukowanego w elektrowni wiatrowej. Aby koszty produkcji prądu w elektrowniach węglowych były wyższe niż koszty produkcji prądu ze źródeł odnawialnych, Unia Europejska przyjęła zasadę, że za emisję CO2 do atmosfery trzeba płacić “haracz”

“Haracz” za emisję CO2 spowoduje, że kosztowna energia pochodząca z drogich farm wiatrowych będzie tańsza, niż energia wyprodukowana w elektrowniach węglowych. To uderzy przede wszystkim w klientów indywidualnych, czyli w nasze gospodarstwa domowe, by żyło się lepiej politykom…

na podstawie: rp.pl /niewygodne.info.pl

3 KOMENTARZE

  1. I jak tu nie kochać UE? Jak nie kochać Tuska? Jak nie kochać NWO? Jak nie kochać gender? No jak? Ludzie! “To wszystko dla waszego dobra”.Tylko nie wiecie o tym. Dowiecie się o tym jak wam wszystko zabiorą. Jak będziecie zwykłym śmieciem, szperaczem śmietnikowym.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.