Węgierska kamerzystka Petra Laszlo zamierza pozwać jednego z przybyłych z Serbii imigrantów. Jest nim Syryjczyk, któremu na początku września podłożyła na granicy nogę. Pozew ma zostać skierowany także przeciwko jednemu z portali społecznościowych. Kobieta zapowiedziała również emigrację do Rosji.

Petra Laszlo to była pracownica węgierskiej telewizji N1TV, która stała się znana, gdy internet obiegły nagrania, na których podkłada nogę przebiegającemu przez serbsko-węgierską granicę uchodźcy z dzieckiem na ręku. Kobieta miała również kopać dzieci imigrantów. W wyniku afery została zwolniona z pracy.

Laszlo przyznała się do winy i przeprosiła za swoje zachowanie. Obecnie twierdzi, że na Węgrzech nie czuje się bezpieczna, dlatego zamierza emigrować do Rosji.

W pozwie chce zarzucić Syryjczykowi kłamstwo, bowiem najpierw twierdził on, że popchnęli go policjanci, a dopiero później zaczął skarżyć się na nią. Z pozwem musi liczyć się także Facebook, który zdaniem Laszlo usuwał grupy wyrażające dla niej poparcie, a zostawiał te, które były wobec niej krytyczne.

Źródło: IAR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.