Flaga Państwa Islamskiego
fot. pl.wikipedia.org

Organizacja Nowi Męczennicy” (Nouveaux Martyrs) znana była dotychczas z tego, że aktywnie wspierała prześladowanych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej chrześcijan. Teraz domaga się m.in. ujawnienia nazw wszystkich zachodnich firm, które handlują ropą i gazem ziemnym z Państwem Islamskim.

Początkowo Nowi Męczennicy koncentrowali się jedynie na koncernach francuskich, ale widząc skalę problemu zdecydowali się na umiędzynarodowienie problemu. W skład założonej w zeszłym roku organizacji wchodzą przede wszystkim przedstawiciele związków zawodowych, dziennikarze, a także członkowie rozmaitych ruchów katolickich.

Nowi Męczennicy domagają się także bardziej wyrazistego stanowiska Kościoła francuskiego w sprawie zysków ze sprzedaży ropy i gazu przez tych, którzy te właśnie środki przeznaczają i będą przeznaczać na mordowanie niewinnych chrześcijan. Dzięki środkom z Zachodu finansowana jest działalność Państwa Islamskiego.

O dziwo, łatwiej niż z Kościołem udaje się współpracować z deputowanymi do francuskiego parlamentu. Po trwającej kilka dni akcji protestacyjno-uświadamiającej (m.in. przez budynkiem UNESCO), 84 posłów parlamentu złożyło podpisy pod petycją domagającą się specjalnego śledztwa parlamentarnego nt. francuskich firm nielegalnie handlujących ropa i gazem.

źródło: Źródło catholicfreepress.org / pch24.pl