Niemieckie media donoszą, że sprawca zamachu na jarmark świąteczny w Berlinie miał próbować kradzieży innej ciężarówki.

Z doniesień medialnych wynika, że kilka dni przed zamachem w Berlinie Anis Amri był obserwowany przy próbie kradzieży ciężarówki. Nie był to tir polskiego przewoźnika, którym 19 grudnia 2016 Amri dokonał zamachu na berlińskim kiermaszu bożonarodzeniowym.

Federalny Urząd Kryminalny (BKA) sprawdza teraz informacje przekazane przez świadka, który twierdzi, że widział zamachowca. Informację tę podały niemieckie media, powołując się na oficjalne źródła policyjne. BKA odmówił komentowania tej informacji, wskazując na trwające dochodzenie.

Świadek miał zaobserwować, jak mężczyzna łudząco podobny do Anisa Amriego tydzień przed zamachem na berliński jarmark świąteczny włamuje się do kabiny kierowcy stojącej na uboczu ciężarówki.

Anis Amri dopiero tydzień później uprowadził tira przewoźnika spod Szczecina i wjechał w tłum na jarmarku, zabijając 12 osób i raniąc dziesiątki innych.

2 KOMENTARZE

 1. “…i wjechał w tłum na jarmarku, zabijając 12 osób i raniąc dziesiątki innych.”
  Proponuję zaniechać powtarzania tych NIESPRAWDZONYCH informacji, będących DEZinformacją.
  NAWET imienia i nazwiska, kolejnego zabitego przez służby jelenia, mającego przykryć PRAWDZIWEGO “zamachowca” 🙂
  Tutaj- relacja z amatorskiej WIZJI LOKALNEJ na miejscu rzekomego zdarzenia 🙂

  https://terraherz.wordpress.com/2017/01/01/berlin-weihnachtsmarkt-hoax-fake-falsche-flagge-anschlag-betrug-luege-schwindel/
  Kto nie rozumie po niemiecku – ma pecha 🙂
  Shalom 🙂 ..

  2

  0
  • Redakcja “Perezja” przeraża mnie czasami swoimi newsami. Tak jakby nie potrafili samodzielnie myśleć? Takim razie Perezje.pl zapraszam do lektory wyborczej i do tej, co 24h przekazuje całą prawdę.

   0

   3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.