Prezydent Czech Milos Zeman poinformował, że o ewentualnym wyjściu jego kraju z UE powinni wcześniej zdecydować obywatele.

Zeman poinformował, że popiera pomysł przeprowadzenia referendum ws. ewentualnego „Czexitu”. Prezydent Czech skrytykował również politykę imigracyjną Angeli Merkel.

Milos Zeman stwierdził, że jest zwolennikiem demokracji bezpośredniej i rozpisanie referendum ws. opuszczenia Unii jest możliwe.

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Czechy jest możliwe teoretycznie i praktycznie, jeśli ustawa o rozpisaniu referendum przedłożona parlamentowi zostanie przyjęta – powiedział, choć jednocześnie zaznaczył, że sam jest za pozostaniem Czech w UE.

Chęć pozostania w strukturach nie oznacza, że Zeman jest usatysfakcjonowany funkcjonowaniem Unii. Skrytykował politykę imigracyjną Angeli Merkel, sprowadzenie do Europy tzw. uchodźców nazwał “tragicznym błędem”.

3 KOMENTARZE

 1. No cóż, UE podzieli los ZSRR. Wskazuje na to analiza biblijna. Księga ta zapowiada w pierwszej kolejności powrót, występującej w roli “króla północy” – Rosji (Daniela 11:29a). To natomiast w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie powrócą do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę “króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję “króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Ponieważ zawiera wiele szczegółów, osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10). Tych dwóch kolejnych szczegółów, na które tu zwróciłem uwagę inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśniać, gdyż zupełnie nie pasują do ich interpretacji. To nie jest sofistyka. O powrocie Rosji mówię od roku 1998, gdy nic z tego nawet nie kiełkowało.

  0

  2
 2. REFERENDUM tez w POLSCE trzeba przeprowadzic!!
  nie do takiej unii wchodzilismy, gdzie caly obcy kulturowo swiat, ma wiecej praw niz EUROPEJCZYCY.

  8

  0
 3. Zawsze , zawsze uważam , że Czesi są najmądrzejszymi ludźmi i to oni powinni zbudować nową unię z ich przywództwem na czele . Gdybym musiała wybierać nową Ojczyznę , wybrałabym Czechy… tak bardzo odpowiada mi ich mentalność…

  3

  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.