Profesor Wiesław Binienda został doradcą Prezydenckiej Rady Ekspertów ds. Nauki i Techniki, stworzonej przez prezydenta USA Baracka Obamę. Będzie członkiem Komitetu Wykonawczego Partnerstwa Zaawansowanych Technologii Przemysłowych.

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Profesor Binienda w Polsce jest najbardziej znany z współpracy z parlamentarnym zespołem ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, stworzonym przez Anoniego Macierewicza. Jak sam przyznaje – praca nad tą sprawą mogła się pozytywnie przyczynić w kwestii jego nominacji do rady. W USA spotyka się często z pozytywnymi opiniami na temat swojej pracy – Niedawno podczas spotkania rozmowa zeszła na temat katastrofy smoleńskiej. Jeden z kolegów wspomniał, jak samoloty wbijały się w stalowe konstrukcje WTC, a Tu-154M nie mógł przeciąć nawet brzozy. Wszyscy siedzący przy stole zaczęli się śmiać – powiedział portalowi niezalezna.pl.

Profesor Binienda jest jednym z dwóch wykładowców amerykańskiego Uniwersytetu w Acron, którzy zostali członkami Prezydenckiej Rady Ekspertów ds. Nauki i Techniki.W projekcie bierze udział kilkanaście najważniejszych amerykańskich firm przemysłowych, takich jak Northrop, Grumman, Honeywell, Alcoa, Dow Chemical, Siemens oraz kilka uczelni, w tym Berkeley, Georgia Tech, MIT, czy właśnie Uniwersytet Akron gdzie dziekanem jednego z wydziałów jest prof. Binienda.

na podstawie: telewizjarepublika.pl