utwór

”Perfect Way To Die” to nowa piosenka słynnej gwiazdy R&B, która pojawi się na siódmej płycie artystki zatytułowanej ”Alicia”. Wypuszczony kilka dni temu utwór Alicii Keys porusza tematykę związaną z wydarzeniami, które miały ostatnio miejsce w Stanach Zjednoczonych – nadużyciami przemocy wobec osób czarnoskórych przez funkcjonariuszy tamtejszej policji. Piosenkarka opisuje historię zrozpaczonej matki, której dziecko zamordowano właśnie w takich okolicznościach. Artystka w swojej balladzie fortepianowej wyraża ostry sprzeciw wobec jakichkolwiek form rasizmu. Przekaz i ładunek emocjonalny utworu bardzo mocno oddziałują na odbiorcę. Jak Alicia pisze w swoim poście na Instagramie:

,,The song title is so powerful and heartbreaking because WE are heartbroken by so many who have died unjustly. (Tytuł piosenki jest tak mocny i łamiący serce, ponieważ nasze serca SĄ złamane, przez to że tak wielu zginęło niesprawiedliwie.)”

W dalszej części wpisu Alicia Keys wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się na zatytułowanie utworu w taki, a nie inny sposób. Artystka rozwiewa wszelkie wątpliwości bardzo prostym, lecz sensownym i logicznym wytłumaczeniem.

 “Of course, there is NO perfect way to die. That phrase doesn’t even make sense. Just like it doesn’t make sense that there are so many innocent lives that should not have been taken from us due to the destructive culture of police violence. (Oczywiście NIE MA idealnego sposobu na śmierć. To określenie nie ma sensu, tak samo jak odebanie życia wielu niewinnym osobom spowodowane destrukcyjną kulturą przemocy policyjnej.)”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.