Polacy z „dziką kartą” na Mistrzostwach Świata 2021 w Egipcie!

grafika o treści news

Marzenia się spełniają, a cuda się jednak zdarzają, tak to całkowita prawda! Informacje, które Polski Związek Piłki Ręcznej otrzymał kilka dni temu napawają ogromną radością, ponieważ wielu traciło już nadzieje. Reprezentacja Polski w piłce ręcznej weźmie udział w Mistrzostwach Świata 2021 rozgrywanych w Egipcie za sprawą „dzikiej karty”.

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. W związku z tym 24 kwietnia 2020 roku Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) podjął decyzję o odwołaniu kwalifikacji do mistrzostw świata 2021 w Egipcie. Uczestników wybierano na podstawie wyników z mistrzostw Europy 2020. Dzięki takiej decyzji prawo do uczestniczenia w styczniowym czempionacie globu uzyskało aż 14 reprezentacji, w tym m.in. Dania, Francja, Hiszpania czy Czechy.

O krok od wielkiego rozczarowania?

Niestety reprezentacja Polski nie znalazła się początkowo w tym zacnym gronie. PZPS błyskawicznie skierował do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej protest. Pismo było odpowiedzią na pozbawienie szansy udziału reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata  2021, a wyniki miały pojawić się w październiku, ponieważ na rozpatrzenie wniosków EHF miało kilka miesięcy. Do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej został złożony także wniosek o przyznanie tzw. „dzikiej karty”, która byłaby gwarantem gry na mistrzostwach. Historia, która miała mieć smutne zakończenie, ma jednak swój „happy end”. Jedna z „dzikich kart” trafiła do reprezentacji Polski, drugą zaś otrzymali Rosjanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here