języków obcych

Nauka języków obcych to proces, który w zależności od zdolności i predyspozycji ucznia może mieć różny przebieg. Niektórym dojście do konkretnego poziomu przychodzi bardzo łatwo, inni pomimo poświęconego czasu nie otrzymują zadowalających ich efektów. Obecnie mamy dostęp do naprawdę wielu podręczników, zestawów ćwiczeń, internetowych i stacjonarnych kursów, czy aplikacji. Mając tyle możliwości, ciężko określić, które z nich są dla nas najlepsze. Warto jednak próbować wszystkiego, a w końcu odnajdziemy odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Przedstawiamy listę wyjątkowych pomysłów na samodzielną naukę języka obcego na różnych poziomach zaawansowania.

Pisanie dziennika

Jest to świetny pomył, zwłaszcza dla osób początkujących. Codzienne notatki pozwalają poszerzyć zasób słownictwa o proste, przydatne słówka i zwroty. Zapisanie wszystkich wykonanych danego dnia czynności to okazja do sporej ilości pracy ze słownikiem. Bardziej zaawansowani użytkownicy języka również mogą skorzystać na wprowadzeniu w życie nawyku codziennego pisania. Opisywanie własnych przemyśleń oraz głębszych obserwacji może okazać się większym wyzwaniem niż się wydaje!

Czytanie wiadomości i oglądanie serwisów informacyjnych

Osoby dobrze czujące się w konkretnym języku powinny spróbować zacząć słuchać, oglądać, czy też czytać bieżące newsy ze świata właśnie w nim. Taka praktyka to połączenie dwóch pożytecznych i rozwijających rzeczy – powiększania kompetencji językowych oraz poszerzania swoich wiadomości na istotne, na przykład polityczne, tematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here