Instagram dla wielu osób jest miejscem, które służy do obnoszenia się przed innymi swoimi sukcesami. Miejscem w którym zwykli, szarzy ludzie pokazują to co wyszło im w życiu najlepiej i czekają na pochwały. Często szukają tam afirmacji i uznania w oczach innych, które pozwoli im poczuć się lepszymi niż są w rzeczywistości. Chcą podnieść swoją samoocenę lub pokazać jak wspaniałe wiodą życie. Dzięki rosnącej liczbie osób obserwujących i pochlebnym komentarzom czują się ważniejsi i bardziej wartościowi od innych.

Instagram to coś więcej niż miejsce do selfie

Jednak nie dla każdego Instagram jest miejscem w którym szukają uznania. Są osoby, które traktują konto tam jako dodatek do swojego życia. Decydują się dzielić na nim swoją pasją i twórczością, fotografiami, które pokazują piękno świata i ludzkiego życia. Podkreślają delikatność i kruchość ludzkiej egzystencji. Dostrzegają więcej niż pozostali i pragną pokazać to innym. Poniżej przedstawimy wam konta, które szczególnie przykuły naszą uwagę. Osoby, które pragną pokazać światu coś czego większość osób nie zauważa.

mowie.polszeptem – czyli jak zwolnić i patrzeć szerzej

mowie.polszeptem to konto osoby, która widzi świat inaczej niż pozostali. Dla Joasi życie nie jest czarno-białe, a każda chwila jest godna uchwycenia jej na zdjęciu. Zakochana w naturze – tej roślinnej oraz ludzkiej. Gdy przyglądamy się każdemu ze zdjęć przenosimy się w odległy świat, który kusi nas barwami i powoduje, że w naszych sercach pojawiają się różnorodne emocje. Smutek, niepewność, radość i spokój. A to wszystko za sprawą odpowiedniego momentu, chwili, która mogłaby trwać sekundę, a jednak przetrwa lata.

[reklama_pozioma]

Kwitnące kwiaty spowite słońcem wśród polnych łąk.

Szelest liści drzew poprzez delikatne muśnięcie leśnym wiatrem.

Iskierki tańczące w oczach zakochanej pary tuż przed uroczystym „tak” na ślubnym kobiercu.

Asia jak sama przyznaje żyje w rytmie #slow. Wiele czasu zajęło jej odnalezienie swojej wymarzonej pracy, miejsca w którym będzie żyła w zgodzie ze sobą i naturą. Ponadto, jak nic innego ceni sobie autentyczność i szczerość. Właśnie dlatego zdecydowała poświęcić swoje życie fotografii. Instagram jest miejscem w którym może pokazać swoją twórczość szerszej publiczności i udowodnić, że zdjęcia to coś więcej niż pamiątka. To uchwycenie momentu, który już nigdy może się nie powtórzyć. To zatrzymanie w czasie autentycznych emocji, których przywołanie może już nigdy nie być możliwe.

wvndvlistycznie – człowiecze piękno, które tak trudno jest dostrzec

Każdego dnia swojego życia widujemy ludzi. Podczas drogi do pracy, w sklepie czy w szkole widzimy niekiedy setki twarzy, które kryją niezliczone emocje. Nie zwracamy na nie uwagi, nie przyglądamy się każdej napotkanej osobie. Sami niekiedy unikamy wzroku obcych ludzi, a dłuższy kontakt wyzwala w nas niepokój. Jednak trzeba przyznać, że człowiek jest wyjątkową istotą na którą warto patrzeć.

[reklama_pozioma]

Piegowata, odprężona twarz skąpana w promieniach letniego słońca. 

Kobieta, której wzrok jest tak samo zimny, jak jej nagie ciało uwięzione w małym pokoju.

Dym papierosa wypełniający płuca i nadający ukojenie w chwili gdy emocje przepełniają całe ciało.

Instagram od dłuższego czasu gości Olgę, kobietę która sprawia, że każdy z nas może zobaczyć w drugiej osobie coś więcej. Pokazuje to co jest niezauważalne dla ludzkiego oka. Tworzy wyjątkowe portrety, delikatne, a zarazem kontrowersyjne akty. Skupia się na drugiej osobie, pokazując jej wady i niedoskonałości. A jednocześnie ukazuje piękno nieidealnego stworzenia, jakim jest człowiek. Olga na swoim profilu wvndvlistycznie nie przykuwa większej uwagi do podpisów zdjęć. Czasem decyduje się napisać coś więcej o swoim dziele, jednak przeważnie pozostawia widzom ogromną przestrzeń do refleksji. Prawdopodobnie pragnie by każda osoba z osobna przyjrzała się zdjęciu i dopisała do niego swój własny scenariusz. Chce by każdy z nas otworzył oczy trochę szerzej i dostrzegł to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

maciekedelman – ludzkie dramaty zamknięte w oczach

Mówią, że oczy człowieka są zwierciadłem duszy. Trzeba przyznać, że Maciej na swoich fotografiach potrafi przedstawić to co jest niewidzialne dla zwykłego człowieka. Przykuwa uwagę nie tylko swoim stylem fotografii, ale przede wszystkim potrafi uchwycić ludzkie emocje. Pokazuje zawiłe historie ludzi na pojedynczych zdjęciach.

Samotni starcy dla których przyszłość już nie ma znaczenia.

Zaszklone oczy małych dzieci, których życie zostało już przesądzone.

Mężczyźni głęboko skrywający emocje, które rozdzierają ich serca i odbierają chęć życia.

Instagram to dla Macieja miejsce w którym chce dotrzeć do innych ludzi. Na swoim profilu maciekedelman prezentuje artystyczne zdjęcia, których uczestnikami często są przypadkowo spotkane osoby. Prezentuje dramaty i problemy z którymi często walczy każdy z nas. Dla niego nie ma znaczenia w jakim wieku jest osoba, którą uwiecznia na zdjęciu. Nie zwraca uwagi na płeć czy wyznanie. Każdy człowiek niezależnie od swojej postawy życiowej, orientacji czy religii jest godny zapamiętania. Bo każdy z nich ma swoją historię, którą skrywa głęboko w swoim sercu i tylko jego oczy są w stanie pokazać jak wiele przeżył.

Sprawdź koniecznie: